Останні новини

В Сокалі відзначили 150-річчя Всеукраїнського товариства «Просвіта»

В Сокальському музеї «Земля.Людина.Всесвіт» відбувся урочистий захід під назвою «Зоря нашої єдності і надії», приурочений 150-річчю Всеукраїнського товариства «Просвіта».

Розпочали свято з молитви за Україну та український народ, яку відслужили протоієреї отці Володимир Жарський та Михайло Назар.

Присутніх привітали праправнук Тараса Шевченка за братом Йосипом – Микола Лисинко, голова райдержадміністрації Роман Токай, голова районної ради Микола Пасько.

Старший науковий співробітник музею Наталія Покотюк розповіла, що 8 грудня 1868 року у Львові, невеличка група національно-свідомої української інтелігенції заснувала громадську інституцію з промовистою назвою «Просвіта». З часу свого виникнення «Просвіта» пробуджувала національну свідомість, відстоювала культурно-освітні та політичні права українців на всіх теренах, де вони мешкали.

Про своє призначення і місію служити Україні, Богу і громаді вів мову заслужений працівник мистецтв Антолій Покотюк, який стояв біля витоків відродження товариства «Просвіта» у нашому краї.

Спогадами про участь у «Просвіті» поділилися і перший її голова Микола Пшевлоцький, а також голови наступних років Володимир Полянчук, Ігор Дацюк, активні просвітяни – Станіслав Дасюк, Юлій Лукомський, голова Союзу Українок Ірина Мандрик.