Останні новини

Відбулись урочистості з нагоди Дня білої тростини

15 жовтня в усьому світі відзначається як День білої тростини, або День сліпих. Біла паличка стала не тільки допоміжним знаряддям при самостійному орієнтуванні в просторі, а й символом сліпих та сліпоти. Як засіб визначення шляху палиця відома вже здавна. У всесвітньому масштабі Міжнародний день Білої тростини – символу незрячої людини – був затверджений 15 жовтня 1970 року за ініціативою Міжнародної федерації сліпих (InternationalFederationoftheBlind). У наступні роки до цього руху приєднувалися все нові країни. А головна мета цього Дня – ще раз привернути увагу громадськості до проблем незрячих людей, які часом подовгу залишаючись непоміченими, живуть поруч з нами і не бачать всіх фарб навколишнього світу, щоб зрозуміти і прийняти один одного такими, які всі ми є: з усіма перевагами, негативними і позитивними сторонами характеру, складнощами і специфікою.

З нагоди Дня білої тростини, 16 жовтня, в приміщенні БФ «Карітас – Сокаль» зібрались члени Червоноградської міжрайонної організації Українського товариства сліпих. На зустріч були запрошені голова Сокальської районної ради Микола Пасько, начальник управління праці і соціального захисту населення Володимир Огінський, спеціалісти управління соцзахисту.

В ході спілкування присутні обговорили чимало проблем, які турбують незрячих мешканців району. На Сокальщині є більш як 70 інвалідів по зору І-ІІ груп. Серед основних проблем – забезпечення необхідними засобами незрячих, пільгові перевезення, облаштування пішохідних переходів тощо. Голова Сокальської райради розповів, що в районі приділяються значна увага людям з інвалідністю. Зокрема всі об’єкти в Сокальському районі,будуються чи реконструюються враховуючи вимоги інклюзії. Це допомагає неповносправним громадянам активно включатись у суспільне життя.

Також була прийнята районна програма компенсації пільгового проїзду окремих категорій громадян в автомобільному транспорті. З початку 2018 року з районного бюджету на ці потреби було виділено 2 000 000 грн.  В її рамках інваліди І-ІІ груп мають право на безкоштовний проїзд в межах району.

В ході зустрічі на запитання присутніх відповідали начальник та спеціалісти управління соціального захисту населення Сокальської РДА.

Повідомлення Сокальської районної ради