Останні новини

Шахтарі Сокальщини мітингували у Києві з профспілками

В Києві відбулась акція протесту Об’єднання профспілок України. В ній брали участь і шахтарі з Сокальщини.

Як розповіла Радіо Сокаль в.о. начальника інформаційного забезпечення ДП «Львіввугілля» Марина Громик, це всеукраїнська акція, яка проходила в два етапи: перший етап був 9 жовтня, який проходив по областях України. І тепер другий етап у столиці, на неї зібралися представники різних галузей, які мають свою профспілкову організацію – шахтарі, освітяни, студенти, медики та будівельники.

У кожного із представників свої вимоги, серед них 5 основних: створити нові робочі місця в Україні, підняти мінімальну заробітну плату до 7700 грн., не допустити підняття цін на газ і тарифів на електроенергію та комунальні послуги, посилити відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю, а також забезпечити належні видатки в бюджеті України на 2019 рік на освіту, медицину, соцзахист та розвиток економіки.

В Києві біля пам’ятника Тараса Шевченка була сформована колона, яка Хрещатиком пройшла до Кабміну і Верховної Ради.

У шахтарів Сокальщини, які поїхали у складі Профспілки львівської територіальної організації вугільників в кількості 50 людей, свої вимоги в цій акції. Це – вчасна виплата заробітної плати, кошти на модернізацію вугільної галузі і щоб в бюджеті на 2019 році також запланували кошти на шахтарські зарплати.

Зранку до вугільників долучився голова профспілки працівників вугільної галузі Віктор Турманов і мітингувальники  обговорювали вимоги і останню зустріч із прем’єр-міністром України.