Останні новини

Податківці закликають працедавців легалізовувати найманих працівників

Із 5 жовтня роботодавців Львівщини, зокрема й Сокальщини, чекають масові перевірки щодо нелегально працевлаштованих працівників та інших порушень трудового законодавства. Про відповідне ухвалене Кабміном розпорядження повідомляє Сокальське відділення Червоноградської ОДПІ.

Для проведення роз’яснювальних заходів з легалізації найманої праці роботодавцям було надано місячний термін, який збігає вже в п’ятницю, 5 жовтня. З цієї дати контролюючими органами будуть проводитись перевірки щодо виявлення неоформлених найманих працівників.

Директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів, під час апаратної наради у ЛОДА розповів, що в кожному районі та місті, створена робоча група, яка їздитиме основними бюджето-утворюючими підприємствами й інформуватиме роботодавців про те, що краще зараз вийти у легальне «біле» поле, ніж потім, коли прийдуть контролюючі органи, отримати штрафні санкції.

Власне, за порушення трудового законодавства у 2018 році роботодавцям загрожують чималі штрафи: за одного неоформленого працівника у розмірі 30 мінімальних зарплат, а це 111 690 гривень. За ці кошти можна офіційно виплачувати 1 працівнику впродовж року заробітну плату не меншу, ніж середню по області.

Головне управління ДФС у Львівській області рекомендує роботодавцям, які використовують найману працю, без належного оформлення трудових відносин, забезпечити виконання вимог трудового законодавства відповідно до Кодексу законів про працю України і вчасно повідомляти про їх прийняття органи ДФС.