Останні новини

В Сокалі розпочала роботу “Суддівська школа”

У Сокальському районному суді Львівської області розпочала свою роботу «Суддівська школа». На першу лекцію з’явилося близько 30 учнів з різних шкіл міста Сокаля та району, які є слухачами Сокальської малої академії наук.

Темою першої зустрічі стала: «Медіація як ефективний засіб вирішення конфліктів: перспективи розвитку в Україні». З початком навчання в школі учнів привітав голова Сокальського райсуду Михайло Адамович, побажавши гарного старту, позитивних вражень та цікавих лекцій. Проводили лекцію ініціатори школи: суддя-спікер Лідія Фарина, яка пояснила мету та завдання проекту, та керівник апарату суду Ірина Троць, яка із презентацією слайдів про Сокальський суд наочно показала чим займається установа.

Як розповіла Радіо Сокаль пані Ірина, для них це нова практика, але вони дуже їй раді, адже суд має бути відкритим для всіх. Правнича освіта – популярна в Україні, діти зараз дуже свідомі, їх цікавлять свої права та обов’язки і вони вже в ранньому й підлітковому віці цікавляться багатьма правовими аспектами. Звідси й потреба у підвищенні рівня правової освіти серед молоді.

Під час першого заняття слухачів ознайомили з програмою школи: це зустрічі з юридичною спільнотою: суддями та працівниками суду, адвокатами, прокурорами та нотаріусами, державними та приватними виконавцями. Проведення просвітницької роботи: екскурсії та участь в судовому процесі. Тренінги квести, міні-лекції. Втілення теоретичних правових знань на практиці. Окрім юридичних знань, охоплюватимуть і тему психології.

Вже на першій лекції помічник судді провів опитування учнів про їхні очікування від Суддівської школи і провів коротку екскурсію приміщенням установи. Учні в захваті першого заняття і вже чекають наступного. Заняття проходитимуть один раз в місяць протягом всього навчального року.