Останні новини

В Україні почався осінній призов до лав армії

З 1 жовтня стартував осінній призов до армії, який триватиме до 30 грудня. В ході осінньої призовної кампанії на військову службу планують залучити майже 18 тис. осіб по всій Україні.

Як повідомляє т.в.о. військового комісара  Сокальського районного військового комісаріату Олександр Дерун, по Львівській області планують залучити близько 800 людей. Нагадаємо, що термін служби для призовників, які не мають вищої освіти, складає 18 місяців. Спеціалісти та магістри служать дещо менше – 12 місяців.

Традиційно строковиків не будуть направляти на службу в зону бойових дій на Донбасі без їхньої згоди.

Терміни призову продовжили до нового року. До цього планувалося, що кампанія триватиме до листопада. У Генштабі це пояснили “збільшенням чисельності призовників для комплектування сил Нацгвардії України та Держприкордонної служби України”.

Видання “БіБіСі Україна” повідомляє, що на строкову службу призивають чоловіків віком від 20 до 27 років, які не мають права на звільнення або відстрочку від призову. Право на відстрочку мають призовники-годувальники, за станом здоров’я, студенти та представники деяких професій, підозрювані та підсудні. Своє право на відстрочку призовники мають щороку підтверджувати відповідними документами.

Т.в.о. військового комісара Сокальського районного військового комісаріату  Олександр Дерун наголошує, що ті, хто отримали повістку, зобов’язані прибути в місцевий військовий комісаріат в зазначений термін. І навіть якщо хлопець призовного віку повістки з якихось причин не отримав, він все одно повинен прийти до військкомату в десятиденний термін з початку призову, тобто до 10 жовтня. Не з’явитись можна лише з поважних причин. Це стихійні лиха, хвороба призовника або смерть його чи дружини близького родича.

За ухилення від служби передбачені покарання: за неявку призовники підлягають адміністративному покаранню – це штраф від 85 до 119 грн., повторне порушення протягом року збільшує штраф до 170-255 грн. а також ухилення від призову карається обмеженням волі на строк до трьох років.