Останні новини

Від 27 вересня поліції дозволяється фото та відефіксація порушень паркування автомобіля

Сьогодні набував чинності закон, яким поліції дозволяється фото- та відефіксація порушень паркування автомобіля та  запроваджуються нові штрафи за порушення правил паркування.

Закон має на меті створення механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів. Для цього запроваджується фото-, відеофіксація правопорушень. Також притягти до адмінвідповідальності за новим законом можуть осіб, за якими зареєстрований транспортний засіб, за окремі порушення ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі, та за неправильну паркову.

Крім того, за новим законом, обов’язковим є залишення копію постанови або повідомлення про притягнення до адмінвідповідальності за порушення, зафіксовані у режимі фото- та відеозапису, на лобовому склі транспортного засобу.

Водночас, розглядати справи про адмінправопорушення та евакуацію отримають інспектори з паркування. Сума штрафу за порушення правил паркування, у тому числі і неоплата вартості парковки за кожну добу користування, визначена у законі у 20-кратному розмірі від вартості однієї години парковки. Паркування на безплатних парковках водіями без відповідних пільг, або у місцях, де заборонена парковка того виду транспорту, яким користується водій, обернеться штрафом у 30-кратному розмірі від вартості однієї години парковки. Також передбачена знижка на штраф у 50%.