Останні новини

В Княжах вшанували пам’ять о.Олександра Ковалевського і жертв трагедії у Квасівській долині

З нагоди 120-ліття від дня народження отця Олександра Ковалевського та 75-ліття страшної трагедії у Квасівській долині до 27 вересня в сокальському музеї «Людина.Земля.Всесвіт» експонується виставка реліквій, художніх творів митця Анатолія Покотюка та для усіх охочих проводять тематичні екскурсії «Олександр Ковалевський. Життєпис подвигу і жертовної відданості…».

У вихідні вшанували пам’ять отця Олександра Ковалевського і тих, хто поклав своє життя на жертовник України. Настоятель храму Св.Миколая села Княже отець Олександр, розповів присутнім життєпис подвигу і жертовної відданості… У своїй промові він зазначив, що о.Ковалевський, як і безліч синів України відійшов у вічність з великою любов’ю до нашої землі.

Директор музею «Людина.Земля. Всесвіт» митець Анатолій Покотюк, звернувся до присутніх: «Я радий і щасливий бути тут сьогодні на рідній землі, де народився, бути у рідній українській церкві, чути Святу Літургію на рідній усім нам українській мові. Ми приїхали сюди з авторською іконою Волинської Божої Матері, яка є святинею Волині. Село Княже до 1961 року також належало до Волинської землі. Зараз ця ікона знаходиться в експозиції музею « Людина.Земля.Всесвіт».

Водночас, заступник голови Сокальської райдеожадміністрації Микола Поліщук у своєму виступі згадав про тягар терпінь, які прийшлося нести українському народові впродовж багатьох віків і про тих скромних, проте багатих духовно людей-патріотів села Княже, які вболіваючи за долю свого народу, працювали не покладаючи рук, щоб підняти його духовний, культурний рівень та національну свідомість.

На завершення поминального заходу велика родина отця Ковалевського схвильовано ділилася спогадами про минуле.