Останні новини

У Сокальській школі №4 вивчатимуть робототехніку за допомогою ЛЕГО

Вчителі Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. № 4 Наталія Драган та Олена Павлюк отримали трирічний грант від Благодійного фонду «LEGO Foundation» для участі у міжнародній програмі «FIRST LEGO League» у 2018-22 роках. Це означає, що Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. № 4 протягом трьох років отримуватиме робототехніку із конструктора ЛЕГО, яка вартує близько 60 тис. грн., та всі необхідні комплектуючі для участі у міжнародному проекті.

Програма створена для дітей віком від 9 до 16 років та включає робототехніку. Місія міжнародної програми полягає у тому, аби показати учням та вчителям, що світ науки й технологій є неймовірно цікавим та захоплюючим! Міжнародна програма складена таким чином, щоб учні могли весело навчатись, отримуючи задоволення під час занять наукою і технікою.

Як розповіла Радіо «Сокаль» директор Сокальської ЗШ І-ІІІ ст. № 4 Наталія Драган, відповідальна за цей проект, яка й принесла інновації у Сокальську освітню систему, є Олена Павлюк. Це молодий вчитель, яка викладає у школі математику та фізику, вона сама із Луцька, але вже два роки живе й працює у Сокалі, адже направлена до міста за новою програмою «Навчай для України» від Київського університету імені Бориса Грінченка. На своїх уроках Олена навчає із застосуванням інноваційних технологій, діти мають змогу виконувати домашні завдання он-лайн, а ще з метою навчання їм дозволяється використовувати мобільні телефони. Все це допомагає сучасним дітям більше цікавитися навчанням.

За словами Наталії Драган, саме Олена Павлюк є автором проекту на отримання гранту. У другий тур відбору пройшли 240 навчальних закладів, серед них була лише одна школа зі Західної України – наша ЗШ №4. Потім на останньому етапі проводилось півгодинне інтерв’ю-бесіда з директором і тренером. І в результаті саме сокальська школа попала в десятку. До речі, серед них в основному були коледжі, гімназії, ліцеї. У зв’язку з цим тепер тренерка Олена Павлюк оголошує відбір серед учнів ЗШ №4 у команду для участі у регіональній лізі конкурсу.

Паралельно на базі школи функціонуватиме гурток з робототехніки для усіх охочих школярів та школярок школи, бо заняття з гуртку прописані в розкладі. З дітьми працюватиме двоє тренерів. Відтак, вже на початку жовтня школа отримає всю необхідну техніку і відразу стартує гурток.

Після цього в грудні у Києві пройде фестиваль, де діти-переможці цього року й попередніх років представлять свої творіння – роботи з різними функціями, створені за допомогою конструктора ЛЕГО. Тема цьогорічного фестивалю «Космос». Зараз у школі ще готують відповідне приміщення для поля, де переміщатиметься робот. Як розповідає директор школи: і вчителі, і діти в захопленні від майбутніх навчань і можливостей від ознайомлення з робототехнікою. Адже вони впевнені, що з інноваційними технологіями в українських учнів буде краще світле майбутнє з більшими можливостями!