Останні новини

На Сокальщині пройдуть заходи до 120-річчя від дня народження священномученика Олександра Ковалевського

У вересні минає 120 років від дня народження священномученика Олександра Ковалевського, родом з Горохівського повіту, Волині (сьогодні Сокальський район, Львівська область).

Працівники сокальського музею «Людина.Земля.Всесвіт» провели дослідження історичних обставин трагедії с.Княже, що на Сокальщині (тоді Горохівського району), яка сталася перед Великоднем 1943 року. Проведено чимало зустрічей з багатьма людьми старшого покоління, які добре пам’ятали ці страхіття. Зустрічалися з політв’язнями, які були учасниками тих подій, родиною о.Олександра Ковалевського – Марією Буймиструк. Відтак, опрацьовані матеріали дали можливість зробити висновок про те, що трагедія села Княже, яке двічі піддавалося жорстокій розправі фашистами, з якого сотні людей було вивезено до Німеччини на каторжні роботи, розстріляно в тюрмах та катівнях, багато людей вивезено до Сибіру ще не повністю висвітлена, вивчена і не оцінена істориками трагедія, а саме її роль в національно-визвольній боротьбі.

З нагоди 120-ліття від дня народження отця Олександра Ковалевського та 75-ліття страшної трагедії у Квасівській долині до 27 вересня в сокальському музеї «Людина. Земля. Всесвіт» експонується виставка реліквій, художніх творів митця Анатолія Покотюка та для усіх охочих проводять тематичні екскурсії: «Олександр Ковалевський. Життєпис подвигу і жертовної відданості…».

В суботу, 22 вересня буде відправлятися заупокійна Свята Літургія у церкві святого Миколая, що у селі Княже та панахида на могилі отця Олександра Ковалевського, якого розстріляли разом із сотнею парафіян села 10 квітня 1943 року у Квасівській долині.

Про долю отця та його жертовність слухайте у подальших випусках новин та розширено у програмі Наталки Новацької «Історія з погляду 101 ФМ-радіо» 20 та 21 вересня о 8:30, 14:30 та 17:30.