Поблизу Великих Мостів вирощують енергетичну вербу

Останні новини

На території Великомостівської об’єднаної територіальної громади вже два роки поспіль вирощують енергетичну вербу, яка, власне, сприяє енергетичній незалежності країни та підтримує екологічну чистоту довкілля. Під рослину задіяно близько 200 гектарів землі, господарюванням якої займається інвестор, що взяв цю земельну ділянку в оренду.

«На нашій території є землі сільськогосподарського призначення, водного фонду, загального користування, а також з високим вмістом торфу. При такому різноманітті, знайшлися і придатні для вирощування енергетичної верби. Зважаючи на те, що Україна активно розвиває альтернативну енергетику, сподіваємося на збільшення потужностей підприємства», – розповідає голова Великомостівської ОТГ Ярослав Ройко.

Підприємство організувало свою роботу так званого замкненого циклу від вирощування до перероблення отриманої біомаси на щепу, брикети чи пелети, які можна використовувати для виробництва теплової та електричної енергії.

Зазначимо, що таку ж вербу, як енергетичну культуру, також вирощують у Данії, Швеції, Польщі, Угорщині, Чехії, а також у Сполучених Штатах Америки.