Останні новини

В Сокальській РДА відбулась традиційна вівторкова нарада

Традиційна вівторкова нарада за участю керівників міста, управлінь і відділів РДА, оперативних служб, установ, закладів і підприємств Сокальського району відбулась в районній державній адміністрації 24 липня. Проводив її голова РДА Роман Токай.

Присутні торкнулись питання реалізації в Сокалі програми Доступне місто, проблему якої обговорювали днями на засіданні Громадської ради при голові адміністрації. В.о. міського голови Сергій Марчук розповів про заходи, що вже були здійснені задля спрощення пересування містом людей з інвалідністю, а також про роботи, які заплановані в межах створення зупинок громадського транспорту. Як зазначив очільник міста, в окремих місцях будуть опускатись бордюри, створюватись з’їзди з тротуарів. Таким чином, буде полегшено проїзд тротуарами і дорогами колясочників, а також матерів з возиками. Крім того, заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко звернув увагу Сергія Марчука на виникнення провалля в районі майданчика з штучним покриттям в центральному парку. Як зазначив в.о. мера, дефекти, що виникли з природніх умов, будуть ліквідовані підрядною організацією найближчим часом. Відтак, на стадіоні продовжаться роботи по створенню бігових доріжок і остаточному завершенню побудови об’єкту.

Медики доповідають про кампанію декларування, тобто підписання своєрідних договорів на обслуговування населення сімейними лікарями. Таким чином, з квітня декларації підписали майже 30 тисяч осіб, що складає понад 38% населення Сокальщини. Як зазначила начмед Сокальської ЦРЛ Марія Кріль, слід пришвидшити цей процес, закликаючи працівників на виробництві, установах чи закладах прийти до лікарні і вибрати собі медка, що буде опікуватись сім’єю. За процесом підписання декларацій йде укладання угоди із організацією охорони здоров’я. Відтак, медзаклади отримуватимуть фінансування з державного бюджету. Крім того, медики звертають увагу на програму «Доступні ліки», що діє в нашому районі поряд із регіонами по всій Україні. Для отримання ліків, хворим слід звернутись до лікаря за місцем проживання або до свого сімейного лікаря. За виписаним рецептом ви зможете отримати окремі ліки безкоштовно, або ж за певні відсотки їх вартості.

Щомісяця до медиків Сокальщини звертається понад 20 постраждалих в наслідок укусів тваринами. Їм надають допомогу, відтак, за необхідності призначають антирабічне (протизсказове) лікування. Вакцини проти сказу на Сокальщині у медиків наразі вистарчає.

Як зазначає начальник управління держпродспоживслужби у Сокальському районі Андрій Мисик, у Львів привезли партію вакцини від сказу тварин, частина з якої потрапить і на Сокальщину. Наразі ж, як зазначають ветеринари, ситуація із сказом в нашому районі стабільна і контрольована.

Управляння Держгеокадастру в Сокальському районі повідомляє про проведення у липні аукціонів з продажу права оренди 4 (чотирьох) земельних ділянок. Таким чином, місцеві ради, в яких розташовані ці землі, отримають від сільгоспвиробників чи фермерських господарств кошти на загальну суму близько 200 тисяч грн.. За інформацією керівника управління Сергія Бермеса, наразі готується для акціону ще одна ділянка. Торги за право оренди будуть проведені в серпні 2018 року.

За інформацією заступника голови Сокальської районної ради Василя Бойка, за попередніми даними в четвер, 26 липня, відбудеться позачергова сесія райради. На порядок денний буде винесене питання щодо розподілу коштів субвенції з державного бюджету, які виділені за Розпорядженням Кабінету міністрів для реалізації заходів і ремонтних робіт на низці об’єктів в Сокальському районі. До того часу відбудуться засідання комісій і президії районної ради.