В передачі «Перехрестя думок» говорили про «Діяльність ДП «Львіввугілля»: проблеми і перспективи»

Останні новини

14 червня, в ефір радіо «Сокаль» вийшла чергова передача «Перехрестя думок». Її учасниками були тимчасово виконуючий обов’язки генерального директора ДП «Львіввугілля» Олег Акімов, заступник голови Львівської територіальної організації Профспілки вугільників Ярослав Стельмащук, голова профспілкової організації шахти «Степова» Незалежної профспілки гірників України Василь Семканич, голова підкомітету з питань вугільної промисловості парламентського профільного комітету, народний депутат України Михайло Бондар, а також голова Сокальської РДА Роман Токай, секретар Червоноградської міської ради Олександр Грасулов і депутат обласної ради, голова тимчасової комісії Львівської облради Ігор Грабінський.

В прямому ефірі обговорювалась тема «Діяльність ДП  «Львіввугілля»: проблеми і перспективи». Олег Акімов охарактеризував ситуацію на підприємстві, окреслив коло проблем, з яким сьогодні стикаються вугільники. В цілому, ДП зараз виконує поставлені завдання, запускає нові лави та фактично виходить на строки вчасної виплати заробітної плати. Проблемою є відвантаження вугільної продукції, яку зараз возять на значні дистанції – за 600 км – на Трипільську ТЕС, натомість місцева збагачувальна фабрика ПАТ «Львівська вугільна компанія» фактично ігнорує прийом вугілля на збагачення, не відвантажується паливо ні на Добротвірську, ні на Бурштинську ТЕС. Таким чином, на складах накопичується значна кількість товарного вугілля, в теперішніх умовах високої температури, це не лише втрата її цінності, але і загроза виникнення пожежі.

Про проблеми з прийомом вугілля на збагачувальну фабрику говорили усі учасники дискусії. Зокрема, обласний депутат, голова спеціальної тимчасової слідчої комісії з питань вугільників Ігор Грабінський, а також народний депутат України Михайло Бондар. Вони пов’язують виникнення проблемної ситуації із діями так званого «смотрящого», котрий діє на ПАТ «Львівська вугільна компанія» та має певний вплив на прийняття рішень на цьому підприємстві.

Також проблемою, що має вже кримінальний характер, є нелегальний видобуток та вивіз аргіліту – залишку обробки вугілля після збагачення – який накопичений на відстійниках колишньої Червоноградської збагачувальної фабрики. Поки ні влада, ні правоохоронні органи не змогли зупинити безконтрольне розкрадання продукту, якого, за озвученими даними, тут накопичено мільярд тон. А це – за умов легалізації збуту, значні кошти в бюджет району чи майбутньої ОТГ.

Народний депутат, голова підкомітету з питань вугільної промисловості Михайло Бондар розповів про співпрацю з ДП «Львіввугілля», про роботу, яка ведеться в напрямку фінансового забезпечення модернізації шахт, виплати заробітної плати, а також збереження цілісності державного підприємства. Крім того, він поділився інформацією щодо долі збагачувальної фабрики, яку держава має намір повернути у власність. Наразі ж дані питання розглядаються в судах. Про співпрацю із вугільниками та підтримку збереженню ДП «Львіввугілля» висловили голова Сокальської РДА Роман Токай і секретар Червоноградської міськради Олександр Грасулов.

Не для кого не секрет, що підприємства ДП є бюджетоутворюючими як в районі, так і місті вугільників. Частка наповнення районного бюджету вугільниками складає понад 50%, Червонограда – понад 30%. Крім того, це і співпраця в напрямку втілення певних соціальних проектів, сплата за землю, зрештою це – робочі місця понад 8-ми тисяч 100 мешканців краю. В разі реформування держпідприємства та реструктуризації шахт, обов’язково відбудеться скорочення, частину копалень через нерентабельність просто закриють. Тоді вже не буде таких відрахувань, значна кількість сімей буде змушена шукати роботу за межами регіону, або навіть країни. Отже, влада на місцях однозначно виступає за збереження ДП «Львіввугілля» в її структурі, більш того буде всіляко сприяти розвитку.

Профспілки подякували керівництву ДП «Львіввугілля» за чітку позицію щодо збереження комплексу вугільних та допоміжних підприємств, за підняття рівня заробітної плати для працівників найважчих підземних професій. Обидві профспілкові організації налаштовані на відстоювання цілісності держпідприємства, збереження шахт регіону, а також на боротьбу за відвантаження вугілля в необхідних кількостях на ТЕС  і збагачувальну фабрику. Оскільки від останнього, напряму залежить реалізація продукції та отримання прибутків, що мають йти на заробітну плату шахтарів ДП «Львіввугілля» та їх оздоровлення, модернізацію копалень і забезпечення безпеки вугільників.