Останні новини

28 квітня – минає 100 років від Дня смерті Слуги Божого, отця Кирила Селецького

У ці вихідні виповнюється 100 років з дня смерті Слуги Божого, отця Кирила Селецького. З цієї нагоди, у суботу, 28 квітня, в селі Цеблів, в церкві Святих Безсрібників Косми і Дам’яна буде відслужена Архиєрейська Свята Літургія, за участю усіх священників Сокальсько-Жовківської єпархії на чолі із Владикою Михаїлом Колтуном. Розпочнеться вона об 11 годині. Про це радіо «Сокаль» розповів священник УГКЦ, отець Віктор Семен – адміністратор храму

В рамках вшанування пам’яті о.Кирила Селецького нагадаємо, що з 22 квітня впродовж тижня в селі Цеблів отці-редемптористи о.Василь та о.Ігор зі Львова проводять реколекційні науки. У пятницю, 27 квітня проходитиме День Богопосвяченого життя, а у Суботу День Пам’яті.

Під час святих місій кожен охочий може притулися до мощей сестер Лаврентії та Олімпії Згромадження Сестер Святого Йосифа Обручника, які перебуватимуть до 29 квітня, включно.

В ході вшанування після Архиєрейської Божественної Літургії відбудеться також відкриття меморіального музею отця Кирила Селецького у Матерньому домі сестер святого Йосифа села Цеблів. Також проходитиме молитва на місці поховання Слуги Божого (каплиця на кладовищі в с.Жужеляни.

28 квітня, о 19 годині – Вечірня. Місійна проповідь. Зустріч з молоддю розповів в ході інтерв’ю отець Віктор Семен.

В неділю, 29 квітня в День Воскресіння об 11 годині проходитиме Утрення. О 12:00 Свята Літургія. Місійна проповідь.

Зазначимо, отець Кирило Селецький народився 29 березня 1835 року в селі Підбуж на Львівщині. З 1874 по 1918 роки був парохом села Жужеляни та приєднаної до неї парафії села Цеблів.

У храмі святих апостолів Петра та Павла, що у Сокалі у 2009 році розпочали процедуру беатифікаційного процесу, I-ша сесія трибуналу триває й до сьогодні.

У червня 2001 у Львові під час візиту в Україну Святішого Отця Папи Івана Павла ІІ, було проголошено 27 блаженних мучеників, серед яких троє сестер з Цеблова, це сестри Лаврентія та Олімпія з громадження Сестер Святого Йосифа Обручника Пречистої Діви Марії та перша настоятелька сестер-служебниць Непорочної Діви Марії Йосафата Гордашевська.

Праця о.Кирила Селецького виходила за межі душпастирства. Він створював братства тверезості, організовував читальні, опікувався сиротами, підтримував церковні товариства, дав початок двом першим активним жіночим чернечим згромадженням в УГКЦ. За життя ніколи не вимагав для себе чогось більшого: жив скромно, носив протертий підрясник, постив у всі середи і п’ятниці року, був мужем глибокої молитви. Парафіяни захоплювались його жертовністю. Розповів радіо «Сокаль» священник УГКЦ, отець Віктор Семен – адміністратор храму Святих Безсрібників Косми і Дам’яна, село Цеблів.