Останні новини

18 квітня в Сокалі відбулась Велика Українська Хода

18 квітня в Сокалі відбулась Велика українська хода. Це акція, направлена на вшанування пам’яті Героїв Майдану і полеглих у російсько-українській війні вояків. Від міста до міста хода мандрує Україною, її початок сягає вже далекого 2014 року. Тоді з незначним ресурсом і натхненням акція стартувала з Майдану Незалежності. Організатором і куратором заходу є відома в Україні волонтерка, військова журналістка Катерина Валевська. Починаючи із дівочої сотні Майдану, вона є активним учасником волонтерського руху, мета якого – допомога воякам, що захищають нашу батьківщину від російського агресора на Сході України.

Разом із бажанням допомогти, пані Катерина привозить в кожне із міст близько трьох сотень прапорів бойових підрозділів ЗСУ, нацгвардії, добровольчих батальйонів, які воюють на Донбасі, велику виставку шевронів цих бойових одиниць і сумні експонати – частини мін, снарядів і набоїв. Зранку стяги були розвішані в центральній частині Сокаля, ознайомитись з ними мав кожен з охочих. Це далеко не всі прапори, адже за словами волонтерки загальна протяжність такої експозиції складає близько 2 км, возити усі їх доволі важко. Катерина Валевська закликає усіх небайдужих українців молитись за вояків, за мир в Україні, а поряд із цим всіляко допомагати землякам на Сході нашої держави, які постраждали і надалі страждають від дій агресора. Особливо така допомога потрібна дітям. Саме тому на площу біля пам’ятника Т.Шевченку учні і вчителі шкіл, працівники військомату і просто небайдужі сокальчани принесли пакунки з речами, книжки і малюнки. Все це буде відправлено у прифронтові міста і села Донбасу, де починає налагоджуватись мирне життя.

Участь у Великій Українській Ході, її інформаційній частині, взяли керівництво Сокальського району – голови РДА Роман Токай і райради М.Пасько, міський голова Сокаля, учасник бойових дій в зоні АТО Вадим Кондратюк, працівники Сокальського військового комісаріату на чолі із комісаром Миколою Лисаком, депутати різних рівнів, представники громадських і політичних організацій району, учні, керівництво і педагоги Сокальських шкіл № 2 і 4, представники ЗМІ Сокальщини і прості громадяни.

На підтримку акції небайдужі сокальчани і гості міста також залишили свої побажання на прапорі від Сокаля, який поряд із іншими поїде далі містами України в ім’я миру і перемоги над злом.