Останні новини

У Великих Мостах розпочався Всеукраїнський семінар щодо проведення Всеукраїнської військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), “Український кордон – 2018”

27 березня у Великих Мостах розпочався триденний Всеукраїнський семінар, спрямований на підготовку громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”), “Український кордон – 2018”. Його організатори: Державна прикордонна служба; відділ національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України, Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації. Учасниками форуму від Сокальського району – методист Сокальського районного методичного кабінету Євген Матвіїв і вчитель фізкультури та предмету «Захист Вітчизни» Перетіцького НВК Богдан Марущак. Захід відбувається в два етапи.

В заході беруть участь близько 200 осіб з 98 прикордонних районів (18 областей) і районів через які проходить розмежувальна лінія з окупованими і непідконтрольними районами. Основний склад сформований з представників районних відділів/управлінь освіти прикордонних районів, які відповідають за розвиток гри «Сокіл» («Джура»), представники Держприкордонслужби з цих районів і громадськості, яка здійснює в тих районах військово-патріотичне виховання.

Головним завданням Форуму є не лише активізація розвитку гри «Сокіл» («Джура») за базовими принципами, але й започаткування її нової специфікації «Джура-Прикордонник», де вихованцям надаватимуться компетенції важливі при захисті державного кордону, і сприянні такому захисту у громадських формуваннях.

На першому етапі учасників Форуму ознайомлять з базовою системою гри «Сокіл» («Джура»), і оновленнями, які готуються до неї за розпорядженням Віце-прем’єр-міністра України В’ячеслава Кириленка. Наступним етапом буде обговорено, які додаткові компетенції важливі для захисту державного кордону, аби їх додати до системи «Джура-Прикордонник». І насамкінець, освітянам буде донесено, як працювати з існуючими командами (роями) гри «Сокіл» («Джура») під час проведення районних етапів гри у травні і червні та яких саме вихованців відібрати на Всеукраїнське таборування на базі Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота в Оршанці (поруч з Черкасами), яке заплановано на липень 2017 року.

Цього року в Оршанці плануються делегації у складі двох осіб («джур») від кожного прикордонного району. Готується цікава і насичена програма, яка включатиме не лише ознайомлення з Держприкордонслужбою і основами гри «Джура-Прикордонник», але й екскурсії в серце українського повстанського руху Холодний Яр, а також паломництво на Чернечу Гору в Каневі. Ці діти, після повернення з таборування у Оршанці, мають разом з відповідальними освітянами і прикордонниками зробити презентацію гри «Джура-Прикордонник» по школах своїх районів.

Таким чином, як зазначають організатори, вперше за роки незалежності не лише закладається фундаментальна і раціональна система національно-патріотичного і військово-патріотичного виховання у прикордонних районах країни, що зміцнить національну безпеку, але й створюються реальні соціальні ліфти для активної патріотичної молоді із самих віддалених місцевостей.