Останні новини

На Сокальщині в селі Пристань відбулось урочисте відкриття навчально-виховного комплексу

На Сокальщині, в селі Пристань відбулось урочисте відкриття навчально-виховного комплексу. Освітній заклад розрахований на 150 учнів з двома дошкільними групами по 20 дітей. Окрім того, в приміщені облаштований сільський фельдшерсько-акушерський пункт.

За цими скупими офіційними даними є понад чверть століття будівництва, майже три десятки мільйонів гривень та праця не однієї сотні людей. Роботи по зведенню розпочались ще 7 грудня далекого 1991 року. За цей час багато хто із керівників області і району брались завершити об’єкт, проте втілити задум і здати його вдалось за активної підтримки теперішніх очільників Львівської ОДА і обласної ради, наполегливості останніх голів Сокальської РДА. Завершальним роботами, зокрема і внесеннями змін в проекту документацію, займалось Управління капітального будівництва ОДА.

На урочистості до Пристані прибули голова ЛОДА Олег Синютка, заступник голови ЛОР Володимир Гірняк, директор департаменту освіти ЛОДА Любомира Мандзій, голови Сокальської РДА і районної ради Роман Токай і Микола Пасько, депутати ЛОР і Сокальської райради, керівництво районної освіти, очільник Великомостівської ОТГ Ярослав Ройко, депутати місцевої ради, представники ЗМІ області і району.

Традиційне спільне виконання Гімну України та урочисте перерізання стрічки. Відтак, вже в теплому приміщенні спортзалу дітей та їх батьків вітали високоповажні гості, творчі колективи та вокалісти шкільної самодіяльності.

За словами Олега Синютки, на Львівщині цього року вводиться в експлуатацію 6 школа. Таким чином область є лідером по відкриттю навчальних закладів. Це не може не тішити не лише керівництво області але і місцеві громади. Вітаючи із визначною подією мешканців села та всіх присутніх голова ОДА закликав до єдності, робити кожному на своєму місці усе можливе задля розбудови України.

Слова вітання висловив і заступник голови ЛОР Володимир Гірняк. Він нагадав присутнім про дату початку будівництва, про важкий період довгобуду, який вдалось таки завершити спільними силами.

З вітальним словом до присутніх звернувся директор Пристанського НВК Мар’ян Дмитрів, стримуючи емоції він подякував усім, хто долучився до будівництва цього навчального закладу.

Звісно ж у святковий день Святого Миколая не обійшлося без подарунків, які від імені голови ЛОР були передані наймолодшим вихованцям НВК. Урочистості продовжили учасники шкільної самодіяльності, які підготували концертну програму.

Завершальним заходом стало благословення діточок та дорослих настоятелем місцевого храму і капеланом Великомостівського кінологічного центру держприкордонслужби. Священослужителі здійснили також чин освячення приміщення нової школи.

За проектом в школі села Пристань має навчатись 150 дітей, навчання тут здійснюється до 9 класу, крім того в НВК облаштовані 2 групи дитячого садочка по 20 дошкільнят в кожній. З огляду на не дуже добру демографічну ситуацію в державі, а зокрема в Сокальському районі, ми поцікавились у директора департаменту освіти ЛОДА Любомири Мандзій думкою чи не стане цей заклад тягарем для новоствореної Великомостівської об’єднаної територіальної громади, оскільки його фінансування вже наступного року ляже на її плечі. Водночас, Любомира Мандзій високо оцінила рівень охоплення Сокальського району дошкільною освітою, а також позитивну динаміку розвитку шкільної освіти на Сокальщині.

В свою чергу начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський, висловлюючи задоволення з приводу введення в дію Пристанського НВК, звернув увагу на завершення освітянських програм, однією із завершальних крапок яких і стала добудова цього навчального закладу. А щодо демографічної ситуації і наповненості школи і дитсадка, то за словами Романа Монастирського тут все в порядку, адже в цій місцині є позитивні тенденції до збільшення рівня народжуваності.

Замовником будівництва школи в селі Пристань останнім часом виступало Управління капітального будівництва ЛОДА. Протягом останніх кількох років були внесені зміни і доповнення в проектну документацію, що дозволило наприкінці 2017 року таки завершити роботи по зведенню і ввести школу в експлуатацію. Начальник УКБ – попередній голова Сокальської РДА Олег Пелих розповів, що тільки нещодавно довелось доповнювати проект, завдяки чому НВК отримало новітню систему електропостачання, крім того адаптовувати його під потреби не лише школи, але і садочка, і фельдшерсько-акушерського пункту. Олег Пелих користуючись нагодою висловив вдячність усім, хто долучився до завершення довгобуду.

Чимало клопотів із завершення і введеня в дію Пристанської НВК лягло на плечі й голови Сокальської РДА Романа Токая, йому довелось днями перебувати на об’єкті, вирішувати чимало проблем. Сам Роман Токай в свою чергу в інтерв’ю радіо «Сокаль» подякував усім, хто будував цю школу, а ще подякував, хто допомагав усім чим зміг.