Останні новини

Масове всихання хвойних дерев загрожує лісам Сокальського району

В ході останнього засідання 24 сесії Сокальської районної ради депутати заслухали питання про стан лісових насаджень у районі. Зазначимо, що на території Сокальщини господарську діяльність ведуть 4 лісогосподарські підприємства, а саме: Сокальське дочірнє лісогосподарське підприємство “Галсільліс”, державні підприємства “Радехівське лісомисливське господарство”, Жовківське  і Рава-Руське лісові господарства.

Першим доповідав начальник управління агропромислового розвитку СРДА Олег Коханчук. Він дав коротку характеристику лісовим господарствам, які діють на території Сокальського району. Відтак, вже керівник чи представник цих підприємств звітували про роботу та проблеми.

Зокрема,  “Жовківське лісове господарство” на території Сокальського району  веде лісогосподарську діяльність у 4 лісництвах, а саме Низівському, Соснівському, Бутинському та Великомостівському.  За словами доповідача, головного лісничого Юрія Соболя, їх основна проблема, це масове всихання сосни, яка уражена шкідником. Щоб запобігти поширенню цієї хвороби лісники пропонують лише один вихід – проводити вирубку заражених дерев і на їх місці садити вже інші породи.

До речі, дана проблема є світового масштабу. За словами Юрія Соболя, від шкідника страждають ліси в Польщі, Білорусі та інших країнах. Проте якщо там, вирубати пошкоджені дерева можна оперативно і без особливих проблем, то у нас, через бюрократичні моменти, цей процес затягується в часі, а шкідник тим часом продовжує заражувати інші дерева.

Доповідач, головний лісничий Рава-Руського лісового господарства Михайло Музика також звернув увагу на проблему зараження сосни шкідником. Додамо, що це підприємство на наших теренах веде діяльність у 5 лісництвах, а саме Річківському, Забірському, Гійченському, Волицькому та Хлівчанському. Перші поодинокі випадки всихання сосни на цій території вони зареєстрували у 2013 році. Вже у 2015 році було зафіксовано 102 гектари всихаючи насаджень, у 2016 році  – 340 гектарів , в цьому році – 940 гектарів.

«Радехівське лісомисливське господарство», в Сокальському районі веде лісогосподарську діяльність у 3 лісництвах. Тут також є аналогічна проблема і тому у 2016 році вони вирубали суцільними та вибірково-санітарними рубками 124 гектари заражених дерев, планується до І кварталу 2018 року вирубати – 130 гектарів.

Сокальське дочірнє лісогосподарське підприємство «Галсільліс», використовує 7 тисяч 216 га земель в Сокальському районі. Як доповів керівник Микола Демянович, ця проблема виникла у 2013 році, коли народні депутати затвердили так званий «період тиші». Це і створило сприятливі умови для розповсюдження шкідника. У 2016 році на території Сокальського дочірного підприємства санітарними рубками було охоплено 300 гектарів, за 11 місяців 2017 року – 350 гектарів і до кінця року буде ще вирубано 150-200 гектарів всохлих дерев. На сьогодні працівники «Галсільлісу» очікують дозволи на цю рубку.

В результаті сесія райради вирішила інформацію взяти до відома.  Стан лісових насаджень в Сокальському районі визнати незадовільним.