Останні новини

Сокальщина одна з переможців міжнародного проекту Польща-Білорусь-Україна, в категорії “Доступність”

Завершився конкурс проектів Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020, що має на меті фінансову підтримку за кошти Європейського Союзу проектів у тематичних цілях «Доступність» і «Кордони». Львівщині вдалося залучити понад 6,5 млн євро для реалізації транскордонних проектів. Про це повідомили у прес-службі ЛОР. «У тематичній цілі «Кордони» відібрано загалом 13 проектів, за участю Львівщини буде реалізовано 2 проекти бюджетом до 3,14 млн євро. У тематичній цілі «Доступність» відібрано загалом 18 проектів з 16 регіонів Польщі, Білорусі та України, за участю Львівщини буде реалізовано 6 проектів бюджетом 3,62 млн євро». 7 грудня 2017 року Програмою затверджено перелік проектів-переможців у пріоритеті “Доступність” і “Кордони”, що мають на меті розбудову транспортної та прикордонної інфраструктури.

Серед проектів-переможців, що реалізовуватимуться на території Львівської області в тематичній цілі «Доступність» є і Сокальський район. Назва проекту «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів (партнери з українського боку: Сокальська районна рада, розмір гранту ЄС – 2 025 509.74 євро). Як повідомив голова СРР Микола Пасько, в рамках цього проекту будуть збудовані три комунальні дороги в Опільській, Савчинській та Жвирківській місцевих радах Сокальського району.

Варто додати, що це вже другий міжнародний проект Сокальщини, який став переможцем і буде реалізовуватись у рамках міжнародної програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна». Перший – туристичний, в результаті якого в Сокалі буде створено байдаркову станцію і розроблено туристичний маршрут по річці Західний Буг. Також в рамках міжнародної програми «Польща-Білорусь-Україна» Сокальщина і зокрема СЦРЛ має ще один шанс на перемогу в категорії «Безпека». В разі успіху це дасть можливість оновити медичне обладнання та придбати реанімобіль.

Як відомо, програма транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2014-2020, що фінансується Європейським Союзом, має на темі підтримку транскордонних процесів розвитку у 16 прикордонних регіонах Польщі, Білорусі та України, в тому числі на території Львівської області. Програма реалізується шляхом фінансування транскордонних партнерських проектів у таких пріоритетах як спадщина, доступність, безпека та кордони. Загальний бюджет програми становить понад 180 мільйонів євро.