Останні новини

В селі Варяж говорили про створення Забузької об’єднаної територіальної громади

У п’ятницю, 1 грудня, в селі Варяж відбулось обговорення реформи місцевого самоврядування. Зокрема йшлось про створення Забузької об’єднаної територіальної громади. На зустріч були запрошені голова Сокальської районної ради Микола Пасько та заступник начальника фінансового управління СРДА Олена Федюк.

Як наголосила сільський голова Варязької сільської ради, що ініціатором об’єднання є депутати Жвирківської селищної ради, які прийняли відповідне рішення про надсилання пропозиції суміжним громадам на засіданні сесії . Олександра Сухоручко ознайомила присутніх із листом та рішенням Жвирківської ради, згідно з яким до запропонованої Забузької територіальної громади пропонують увійти таким радам: Опільська, Савчинська, Тудорковицька, Варязька, Хоробрівська, Телязька.  Також відомо, що центром Забузької територіальної громади має бути смт.Жвирка.

За попередньою інформацією, Тудорковицька,  Хоробрівська та Телязька сільські ради відмовилися від такого об’єднання.

Микола Пасько повідомив, що нещодавно у Сокальському районі була створена перша міська територіальна громада із центром у місті Великі Мости, тому керівники рад Сокальщини, мають можливість вивчити усі питання створення ОТГ.

Заступник фінансового управління Сокальської РДА Олена Федюк ознайомила присутніх із “цифровим змістом” ОТГ. За розрахунками фінуправління об’єднана територіальна громада у яку входитиме Жвирківська селищна рада, Опільська, Варязька та Савчинська сільські ради балансуватиме із коефіцієнтом +883 тис.грн.  Олена Федюк також відзначила громаду Варязької сільської ради, адже на 1 грудня виконання бюджету становить 142%.