Останні новини

Депутати Сокальської міської ради дали дозвіл на одноразове прийняття сміття зі Львова

26 позачергова сесія Сокальської міської ради розпочалась із бурхливого обговорення порядку денного. Цього разу для розгляду міським депутатам пропонувалось 12 питань із різним. Серед них: і внесення змін в бюджет міста та скерування коштів на різні потреби, діяльність міських комунальних підприємств, про одноразовий прийом сміття зі Львова, земельні питання. Під час затвердження порядку денного окремі депутати висловили претензії щодо порушення регламенту, не вчасного повідомлення про проведення засідання та питання, які виносяться на обговорення і тому висловили свою позицію – не голосувати за запропоновані рішення.

Депутат Богдян Шклянка, знову наголошуючи на порушеннях регламенту, запропонував виключити окремі питання з порядку денного і серед них – про надання згоди на одноразовий прийом ТПВ зі Львова. Натомість, інші депутати, які розглядали пропозицію обласного міста на комісії, були проти, тому що Сокаль втрачає пів мільйона гривень. Заступник міського голови Сергій Марчук, який пізніше доповідав з цього питання, теж наголосив, що місто прийнявши один раз сміття заробило більше 1 мільйона гривень і ще є можливість ще раз отримати 547 тисяч гривень.

Відтак, порядок денний було затверджено фактично без змін і питання прийняття ТПВ зі Львова було залишено. Також було вирішено розпочати із земельних питань, після них депутати заслухали та погодили внести зміни до бюджету на 2017 рік. Ці зміни стосувались перерозподілу коштів з тих об’єктів, які вже цього року не будуть зроблені на інші потреби. Зокрема йдеться про виділення фінансів на « Програму розвитку цивільного захисту, забезпечення техногенної та пожежної безпеки у місті Сокалі на 2017-2018 роки», для співфінансування програми Сокальської районної ради «Програма соціального захисту окремих категорій населення м. Сокаля на 2017 рік”, фізкультурно-спортивного товариства підприємства «Спорт для всіх» тощо.

Відтак присутні знову підійшли до обговорення питання щодо одноразового прийняття сміття зі Львова. Доповідач, Сергій Марчук ще раз наголосив, скільки коштів місто може заробити і на що їх потратити. Міський голова Вадим Кондратюк доповнив, що це також дасть змогу звернутись в департамент екології ЛОДА щодо виділення коштів для придбання техніки.  В результаті 14 голосів – «за» і рішення щодо надання дозволу на одноразовий прийом ТПВ зі Львова було підтримано.

Наступне питання стосувалось внесення змін до складу оргкомітету щодо встановлення пам’ятного знаку Героям Небесної сотні. Ця зміни пов’язані із призначення голови СРДА Романа Токая, який тепер є членом оргкомітету. Після внесення змін до статутів комунальних підприємств та доповнення новими видами діяльності, присутні розглянули питання про погодження заходів на врегулювання заборгованості за спожитий природний газ КП «Сокальтеплокомуненрго».

Борг за блакитне паливо становить близько 5 млн гривень. Для того, щоб погасити цю суму підприємство планує укласти договір на реструктуризацію з ПАТ НАК «Нафтогаз України». Проте для цього потрібено погодження міської ради. Тому керівник КП «Сокальтеплокомуненрго» Олег Юзефик  попросив депутатів з розумінням віднестись до ситуації. відтак рішення було підтримано.

На завершення роботи сесії депутати розглянули традиційні запити та звернення.