Останні новини

На Сокальщині відбулась Окружна юнацька пластова військово-патріотична спартакіада

25-26 листопада 2017 року на Сокальщині відбулась Окружна юнацька пластова військово-патріотична спартакіада імені Василя Сидора-Шелеста, яка присвячувалась 75-річчю створення Української повстанської армії. Ти сильний!.. Ти спритний!.. Ти гідний нащадок своїх славних предків! Зумій це довести не словом, а ділом! – під таким гаслом змагалось майже 80 учасників, які приїхали з Старого Самбора, Стрия, Стрілок, Червонограда, Куличкова, Двірців та Сокаля.

Щоб стати учасниками спартакіади, пластуни мали зняти та розмістити в мережі Інтернет відеоролик на тему: «Спорт!… Пласт!… Моя маленька Батьківщина!…» У них учасники розказували про видатних людей свого населеного пункту (пластуни, спортсмени…), які були патріотами своєї землі, сповідували здоровий спосіб життя та яких вони вважають прикладом для наслідування. В цьому ж відеоролику учасники демонстрували як саме вони наслідують цих відомих людей.

В Окружній Спартакіаді змагались за першість 5 дівочих та 4 хлопчачих команд уладу пластунів юнаків Львівської округи віком 12-16 років. Спартакіада проходила у таких видах спортивних змагань: волейбол, стрільба, баскетбол, настільний теніс, плавання, змаг черлідерів (дівчата), футзал (хлопці). Змагання відбувались протягом двох днів: перший день у Сокальській ЗШ І-ІІІ ст. №4 (баскетбол, волейбол, теніс, стрільба).

Враховуючи те, що 25 листопада День пам’яті жертв голодоморів в Україні, пластуни свою вечірню програму розпочали з хвилини мовчання, запалення свічки та молитви за душі вбитих голодом. Далі відбулась інтелектуальна гра «Що?Де?Коли?». Наступного дня змагання продовжились в ОЛК «Ровесник» у таких видах: футбол, плавання, черлідери.

Пластуни Сокальщини успішно виступили у спартакіаді: Дівчата: команда «Піранії» (капітан Іра Пончка) – баскетбол – ІІ місце, змагання черлідерів – І місце. Яна Марусенко отримала титул кращої баскетболістки, а Яна Матвіїв – І місце з плавання у своїй віковій групі. Хлопці: команда “Сокаль І” (капітан Роман Мигасюк) чемпіони з баскетболу, чемпіони з волейболу, призери з футболу та з інтелектуальної гри “Що?Де?Коли?”. Команда “Сокаль ІІ” (капітан Дмитро Цюзик) – призери з баскетболу та волейболу . Окрім того, Дмитро Цюзик та Дмитро Альміз – призери з плавання, Олесь Бубела та Дмитро Дудник – І місце з плавання, Роман Мигасюк – призер зі стрільби, Олександр Семенюк – І місце з настільного тенісу, а Данило Боліщук – крайщий волейболіст. Команда «Сокаль І» отримала ІІ місце у загальному заліку, поступившись пластунам зі Старого Самбора.

Організатори дуже дякують за допомогу в організації та проведенні спартакіади: відділ освіти Сокальської РДА (Роман Монастирський); Сокальська ЗШ І-ІІІ ст.№4 (Наталія Драган); Сокальська ліга інтелектуальної творчості (Володимир Войтюк); Львівська округа Пласту-Національної Скаутської Організації України (Юля Катинська); Українська Галицька Асамблея; Департамент внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА та благодійники, приватні підприємці з Сокаля: Ростислав Фігурко, Віктор Скляров, Марія Шамборовська.