Останні новини

Сокальщина вшанувала пам’ять жертв голодоморів

Традиційно, в четверту неділю листопада Україна вшановує пам’ять жертв геноциду українського народу.

Як і кожного року, цього дня, 25 листопада  громада Сокаля зібралась біля церкви святих апостолів Петра і Павла, щоб жалобною процесією пройти до колишньої катівні НКВД, де зараз знаходиться абонентський відділ газового управління і там згадала ці страшні події, які вбили мільйони українців. Адже історики та демографи ще й досі сперечаються щодо кількості жертв голодомору, називаючи різні дані, від 3 до 7 мільйонів.

Розпочалось віче із панахиди. У ньому взяли участь священнослужителі різних конфесій, представники влади району та міста, громадських та політичних організацій, школярі. До присутніх звернулися настоятель собору о. Ярослав Кащук, голова СРДА Роман Токай та голова Сокальської районної ради Микола Пасько.

На завершення жалобного віче присутні запалили лампадки та приєднались до всеукраїнської хвилини мовчання.

Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. За масштабом, жорстокістю, цинізмом і організованістю з боку влади та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства. Протягом десятиліть ці трагічні сторінки історії у радянській Україні замовчувались. Дослідження щодо цієї трагедії почалися наприкінці 80-х років.

Зараз в Україні Голодомор 1932-1933 років розцінюється як акт геноциду українського народу, здійснений урядом СРСР шляхом організації штучного масового голоду. У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.