Останні новини

До 1 січня 2018 року релігійні неприбуткові організації повинні оновити установчі документи

22 листопада начальник Сокальського відділення Червоноградської ОДПІ Наталя Жолудєва провела брифінг для місцевих ЗМІ  на тему «Неприбуткові організації». В його ході вона зупинилась на тому, що вступив у дію новий порядок ведення реєстру неприбуткових установ, включення та виключення їх до реєстру, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів.

Зазначеними змінами передбачено, зокрема, що неприбуткові організації, зобов’язані були до 1 липня 2017 року привести свої документи у відповідність до норм чинного законодавства та в цей же строк подати копії таких документів контролюючому органу. Неприбуткові організації, які у зазначений строк не привели свої установчі документи у відповідність із вимогами Податкового кодексу України та не надали копії таких документів, виключаються контролюючим органом з Реєстру.

Тепер аналогічна ситуація чекає на релігійні організації. До 1 січня 2018 року вони повинні  привести свої установчі документи у відповідність та надати їх копії контролюючому органу, будуть виключені з Реєстру неприбуткових організацій після 1 січня 2018 року. Неприбуткові організації, які у зазначений строк цього не зробили, виключаються контролюючим органом з Реєстру і будуть вважатись платником податку на прибуток на загальних підставах.

Зазначимо, що в Сокальському районі зареєстровано 525 неприбуткових організацій. Серед них релігійних – 99 з яких вже 16 привели свої установчі документи відповідно до вимог Податкового кодексу України.

Отож, ще раз наголошуємо, що всі релігійні організації до початку нового року повинні привести свої установчі документи у відповідність до норм чинного законодавства і подати їх в Сокальське відділення Червоноградської ОДПІ за адресою місто Сокаль, вулиця Шептицького 40, центр обслуговування платників податків.