Останні новини

25 листопада в смт Жвирка, відбудеться урочиста посвята двох церковних дзвонів (після анонсу)

25 листопада в смт Жвирка, в церкві Святого Духа о 10.30 відбудеться урочиста посвята двох церковних дзвонів, за участю владики Сокальсько-Жовківської єпархії владики Михаїла Колтуна. Як повідомив радіо «Сокаль» декан Сокальського деканату УГКЦ Петро Звір, ці дзвони були вилиті з бронзи на ливарні Яна Фельчинського у Перемишлі. Ця майстерня функціонує ще з 1884 року і виготовляє дзвони на основі древніх методів з використанням сучасних технологій.

За церковною традицією дзвонам під час посвячення дають імена. Церковне парафіяльне братство вирішило найбільшому з них, вагою 350 кг, дати ім’я Петро, на честь першого пароха отця Петра Фецюха та завершителя храму смт Жвирка отця Петра Звіра. Другий дзвін, вагою 150 кг, буде названий Йосипом, на честь багатолітнього члена церкового братства, громадського діяча Йосипа Кулика. Варто додати, що дзвін Петро стане найбільшим на Сокальщині.

Дзвони були придбані на пожертви парафіян. Після освячення вони будуть встановлені і бічних куполах церкви. Вони сповіщатимуть мешканцям Жвирки і навколишніх сіл про час Богослужіння, проводжатимуть померлих в останню путь, а також супроводжуватимуть парафіян під час радісних подій. Кажуть, що церковний дзвін створює такі ж коливання, як і Земля. Він здавна був символом Святої Божественої Трійці і сприймався як Божий глас.

Також додамо, що в храмі Святого Духа смт Жвирка є ще одна особливість – кам’яний іконостас, яких дуже мало на Львівщині і немає на Сокальщині. Цінними є також образи святих, які написав іконописець отець Василь Городецький, парох села Варяж.