Останні новини

Для проходження строкової служби Сокальським військовим комісаріатом відправлено 30 призовників

Минулого тижня завершились навчальні збори мобілізованих військових першої хвилі, за участь в яких сокальських резервістів було відзначено. Про це повідомив військовий комісар Сокальського району Микола Лисак. За його словами, в Сокальському районі також проводились навчання військових, які пройшли на високому організаційному рівні.

Для проходження строкової служби Сокальським військовим комісаріатом відправлено 30 призовників. Фактично район виконав завдання по призову, як і по залученню бажаючих на контрактну службу. Цього місяця вже 3 чоловіків знаходяться у навчальному таборі. В цілому роботу районного військового комісаріату доволі високо оцінюють на обласному рівні. Як зазначив Микола Лисак, достойно працює медична комісія, жоден із відправлених строковиків наразі не був повернутий додому за станом здоров’я.

Також комісар повідомив і про реформування військових комісаріатів, усі військові заклади в Україні найближчим часом будуть перейменовані в Центри обслуговування і соціального захисту військових. Вони і надалі займатимуться призовниками і залученням контрактників, проте надаватимуть і соціальні послуги.

Щодо проблемних питань, то основним із них є стан здоров’я молоді Сокальщини призовного віку. Більшість з призовників, відфільтровуються ще на стадії медоглядів. Є також проблема із чоловіками, які ухиляються від проходження строкової служби та мобілізації. Як повідомив військовий комісар Микола Лисак, інформація щодо ухиляння від служи в армії зберігається у базах даних до 75 років. Отже, ухилянтам варто пам’ятати про це і все ж з’явитись у військовій комісаріати, а усім, хто утримав повістки – вчасно приходити на комісії. Таким чином можна уникнути адміністративної та навіть кримінальної відповідальності.

Військові нагадують, що призовники, яких залучають для проходження  строкової служби, не беруть участь в проведенні АТО і військових дій на сході України.