Останні новини

На Львівщині урочисто відзначили 90-річчя з дня народження Василя Макуха

У суботу, 18 листопада, у приміщенні Палацу мистецтв відбулась урочиста академія з нагоди відзначення 90-річчя з дня народження Василя Макуха, воїна УПА, українця, який, протестуючи проти русифікаторської політики радянської влади,  у 1968 році вчинив акт самоспалення. Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА. Участь у заході взяли племінниця Василя Макуха Ярослава Осміловська, представники влади, духовенство, науковці, громадcькі діячі.

Урочисту академію розпочали із виконання Державного Гімну України та спільної молитви, яку провів Синкел у справах монашества Львівської Архієпархії УГКЦ,  отець Віталій  Дудкевич, опісля присутні переглянули фільм !Цвіт покоління». Заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук зазначила, що Василь Макух своїм вчинком показав безмежну любов до батьківщини.

Голова Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих Петро Франко розповів про життєвий шлях та героїчний подвиг воїна УПА Василя Макуха. Під час заходу почесними ювілейними відзнаками за вагомі особисті заслуги у національно-визвольній боротьбі і з нагоди 75-річчя створення УПА нагородили 95 членів Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих, зокрема відзнаку посмертно Василя Макуха отримала племінниця воїна УПА Ярослава Осміловська.

Нагадаємо, що народився Василь Омелянович Макух 14 листопада 1927 р. в с. Карів Сокальського району Львівської області в селянській родині. У 1944 році вступив до лав УПА, служив у військовій розвідці. 15 лютого 1946 р. в бою поранений у ногу і схоплений НКВД. Засуджений на 10 років ув’язнення і 5 років обмеження в правах. 5 листопада 1968 року, протестуючи проти колонізації та русифікації України та проти радянського вторгнення в Чехословаччину, Василь Макух спалив себе на київському Хрещатику. Похований на кладовищі у м. Дніпропетровську.