Останні новини

В музеї «Людина.Земля.Всесвіт» триває реалізація проекту «Світ навколо нас»

В рамках проекту «Світ навколо нас», програми «Музей та школа» наукові працівники музею «Людина. Земля. Всесвіт» продовжують залучати до творчих занять учнів Сокальських шкіл. Діти люблять вирватися з шкільних стін і в новій, незвичайній атмосфері займатися цілком іншою справою: чи то ліпити з глини, чи то малювати, чи писати писанки, обговорювати побачене, ділитися своїми враженнями, бо вже давно музей в Сокалі став духовно-мистецьким центром, як для дорослих, так і для молоді та школярів.

Як повідомляється на сторінці музею в соцмережі Фейсбук, особливо цікавими були заняття для учнів Сокальської санаторної школи – інтернату циклу «Крок до мистецтва»: «Намалюй Всесвіт» (Малюємо за експозиціями музею) , «Вогонь» (з циклу «Стихії»). Метою занять було не навчити дітей малювати, а особливий наголос був на релаксацію, на те, щоб вони передавали у роботах свій внутрішній стан, свої почуття і емоції.

Намагаючись підготувати школярів до творчих занять, наукові працівники музею проводили тематичні екскурсії «Людина і Всесвіт». Учні розглядали твори художників, які розкривають таємниці Всесвіту, його світобудову, гармонію і безмежну красу. Діти висловлювали власні думки, порівнювали їх за жанрами, техніками виконання.  Акцентували увагу на екологічному стані нашої планети і збереженні її для майбутніх поколінь. Пізніше школярі випробовували свої сили, створюючи фантастичні твори, наповнені кольоровим забарвленням, експресією, індивідуальністю.

Народний майстер, художник Богдан Ямовий показав символічне значення вогню в образотворчому мистецтві, зумів зацікавити дев’ятикласників новими підходами і техніками у малюванні – технікою пом’ятого паперу, губкування фарбою на папері, натраскування зубною щіткою тощо. Учні проявили неабиякі творчі художні здібності і були задоволені результатами своєї праці.