Останні новини

Прокуратура закликає мешканців повідомляти про корупцію

Одним з основних пріоритетів діяльності прокуратури, як спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції, залишається боротьба з корупційними правопорушеннями, в тому числі кримінально-караними, та хабарництвом.

Зокрема, впродовж поточного року, за ефективного процесуального керівництва прокурорів Червоноградської місцевої прокуратури, до суду скеровано 3 кримінальні провадження за фактами вчинення корупційних злочинів. Одне кримінальне провадження, в якому особі вже повідомлено про підозру, перебуває у провадженні та вживаються заходи до його завершення і скерування до суду в найкоротші строки. Також прокурорами забезпечено участь у розгляді судами понад пів сотні протоколів про вчинення корупційних правопорушень, за результатами розгляду яких посадових осіб притягнуто до адміністративної відповідальності. В порядку ч.3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» місцевою прокуратурою внесено 18 подань щодо виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційних правопорушень, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто понад 30 посадових осіб.

Також, в 2017 році Червоноградською місцевою прокуратурою проведено 6 координаційних нарад керівників правоохоронних органів регіону, за результатами яких розроблено заходи щодо боротьби з корупційними проявами. При цьому, для ефективної реалізації повноважень прокурора у цій сфері, координації роботи місцевих правоохоронців щодо протидії корупції, необхідна активна підтримка громадськості, високий рівень правової культури і свідомості громадян, що проявляється в інформуванні правоохоронних органів про факти корупції та вимагання неправомірної вигоди.

Недопустимим є надання службовим особам та одержання такими неправомірної вигоди за виконання чи невиконання будь-яких дій з використанням службового становища. Кожен такий факт передбачає кримінальну відповідальність як особи, яка передає неправомірну вигоду, так і особи, яка її одержує. Водночас, варто зауважити, у діях особи, котра у зв’язку з вимаганням у неї неправомірної вигоди, перш ніж її дати, звернулася до правоохоронних органів з метою викрити вимагача, складу злочину немає. Щоб запобігти корупційним правопорушенням, місцеві жителі повинні своєчасно повідомляти правоохоронні органи про відомі їм факти вчинення посадовими особами корупційних дій.

В зв’язку з наведеним, Червоноградська місцева прокуратура просить надавати інформацію про корупційні правопорушення та факти вимагання неправомірної вигоди посадовими особами, в тому числі правоохоронних органів, на «телефон гарячої лінії» (03249) 3-95-32 у робочий час. Також, є можливість звертатись із відповідними заявами на особистому прийомі громадян щоденно в робочі дні за адресами: м.Червоноград, вул. Св. Володимира, 15 – апарат Червоноградської місцевої прокуратури; м. Сокаль, вул. Шептицького, 157 – Сокальський відділ місцевої прокуратури.