Останні новини

На Сокальщині стартувала всеукраїнська акція «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету»

 

На Сокальщині стартувала всеукраїнська акція «Дні профілактики та раннього виявлення цукрового діабету» під час якої всі охочі зможуть визначити рівень цукру у крові. Акція приурочена до Всесвітнього дня діабету, який відзначається в усьому світі 14 листопада та спрямована на здійснення профілактичних, психосоціальних, санітарно-освітніх заходів щодо захворюваності населення на цю недугу.

На даний час в Сокальському районі на обліку перебуває 3 тисячі 286 хворих і 18 дітей. З них 318 отримують лікування інсуліном. На таблетованих препаратах – 2 тисячі 944 громадян. За 9 місяців цього року вже виявлено вперше 136 осіб із підвищеним вмістом цукру в крові, з них 1 дитина.

Проведення таких профілактичних акцій сприяє збільшенню виявляємості, зниженню рівня захворюваності, зменшенню кількості ускладнень, що виникають внаслідок цієї недуги та зменшенню витрат на лікування, а також соціальне забезпечення, і відповідно, покращенню якості та тривалості життя пацієнтів, зменшення інвалідизації людей працездатного віку. За даними лікаря-ендокринолога СЦРЛ Любові Приступи у 2016 році на Сокальщині було обстежено було обстежено більш як 600 громадян.

В рамках проведення профілактичної акції в Сокальській поліклініці можна буде безкоштовно виміряти рівень цукру в крові.