Останні новини

1 листопада Сокальщина відзначила 99 річницю створення ЗУНР

99 річницю створення ЗУНР Сокальщина відзначила  ходою та урочистим віче. У середу, 1 листопада, біля собору Святих Апостолів Петра і Павла сформувалась колона, яка й пройшла вулицями міста до старого цвинтаря, де знаходиться могила та пам’ятник воякам УГА. Під час ходи процесія зупинилась біля стіни-пам’яті Небесної сотні та біля пам’ятника Президентові Західноукраїнської Народної Республіки Євгену Петрушевичу і до їх підніжжя поклали квіти. Відтак, біля пам’ятника Борцям за волю України, де похований 101 стрілець УГА, які загинули в боях, обороняючи Західноукраїнську Народну Республіку в 1918-1919 роках пройшло віче. Тут зібрались духовенство, представники влади міста та району, депутати, політв’язні, учні і громада Сокаля. Розпочалось віче із спільної молитви.

Відтак до слова запросили митрофорного протоієрея отця Ярослава Кащука, голову СРДА Романа Токая, голову Сокальської райради Миколу Паська, заступника міського голови Сокаля Сергія Марчука, багаторічний політв’язня, члена братства вояків ОУН-УПА Михайла Куцябу.

На завершення усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які загинули в боротьбі за Незалежність України, спільно виконали кілька патріотичних творів. Учениці Сокальської гімназії Софія Ворожбит та Аліна Стасюк читали вірші про Січових Стрільців. Відтак люди запалили свічки та поклали квіти і лампадки до підніжжя пам’ятника Борцям за волю України.