Останні новини

2 роки Сокальщина буде реалізовувати транскордонний проект «Єднає нас Буг»

Минулого тижня голова Сокальської районної ради Микола Пасько взяв участь у річній конференції Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь – Україна 2014-2020», яка проходила у місті Жешув. Метою зустрічі стало підбиття підсумків І етапу конкурсу проектів, які були подані в межах теми «Збереження культурної та природної спадщини». Як ми вже повідомляли, серед проектів, які стали переможцями саме в цій номінації є і Сокальський район. Як розповів в інтерв’ю для радіо «Сокаль» голова районної ради Микола Пасько, конкуренція була дуже серйозною, проте Сокальщина отримала 94 бали зі 100 можливих і зайняла  в рейтингу почесне 5 місце серед 17 проектів, які були визнані найкращими.

Проект називається «Єднає на Буг, утворення двох транскордонних, байдаркових, туристичних маршрутів», його реалізацію триватиме до 2020 року. Кінцевою метою стане створення всіх необхідних умов для туристів, які будуть сплавлятись по річці Західний Буг, починаючи від облаштування вказівників з інформацією про маршрут, визначні пам’ятки історій чи архітектури, які є можливість відвідати, створення місць відпочинку для туристів та байдар очної станції у місті Сокаль. Його учасниками є не лише Сокальський район, також долучаються Польща, Білорусь та кілька районів Львівщини, яких єднає Західний Буг.

Родзинкою проекту стане можливість поринути у чарівний світ природи і не лише за допомогою сплаву. У зонах відпочинку людина насолодитись звуками живої природи, а завдяки двом збудованим оглядовим вежам, побачити мальовничі місця Західного Бугу. Також, в межах проекту в Сокалі буде створені станція для байдарок, де людина зможе взяти плавзасіб для подорожу по річці, інструктор ознайомить її з усіма нюансами маршруту.

Не забули автори проекту і про дітей. Для малечі буде створена спеціальні комп’ютерна гра, яка навчатиме майбутніх туристів проходити усі ці маршрути по річці Західний Буг і щоб в подальшому заохотити їх до такого активного відпочинку.

Для реалізації такого масштабного проекту буде проведено три великих тренінги, в ході яких навчатимуть людей які працюватимуть у цьому напрямку. Робота розпочинається із виготовлення усіх необхідних документів, для цього встановлено термін – 6 місяців.