Останні новини

У неділю 29 жовтня на Сокальщині пройдуть перші вибори ОТГ

Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА зафіксували кілька випадки незаконної агітації кандидатів на виборах до територіальних громад Львівської області. Йдеться про випуск агітаційних матеріалів без вихідних даних, які здійснювали кандидат у депутати Великомостівської міської громади Михайло Федик («Батьківщина») та партія Рух нових сил Саакашвілі у Великих Мостах. Про це спостерігачі ОПОРИ заявили 25 жовтня під час прес-конференції щодо виборів в ОТГ на Львівщині, повідомляє Захід нет.

Зазначимо, що у неділю, 29 жовтня, обиратимуть голів та депутатів рад восьми ОТГ і серед них  – Великомостівської міської громади.  Це одна з найбільших громад, в якій відбуватимуться вибори. Голосування відбуватиметься на 12 виборчих дільницях, з них 10 звичайних та 2 спеціальні. Дані дільниці розташовані на території Великомостівської міської ради, Бутинської, Двірцівської та Реклинецької сільських рад. Кількість виборців нараховує 10 475.

На посаду голови громади претендують чотири кандидати – бухгалтерка місцевого комунального підприємства Галина Березовська (від Радикальної партії), підприємці Роман Кісілевич («Свобода») та Михайло Лукач («Батьківщина»), а також нинішній голова Великомостівської міської ради Ярослав Ройко, який іде самовисуванцем.

За словами голови Великомостівської міської територіальної виборчої комісії Іванна Гупало, традиційно дільниці відкриються у неділю о 8 годині і працюватимуть до 20 години. За ходом виборів будуть спостерігати  більш як 40 спостерігачів від різних партій, а також уповноважені особи. У день виборів людина отримує два бюлетені на руки. У першому він обирає голову Великомостівської ОТГ, а в другому депутатів у раду.

Також зареєстровано більш як 300 кандидатів в депутати ради Великомостівської ОТГ, які представляють 15 політичних партій. Великомостівська міська громада – одна із двох, в якій депутатів обиратимуть за пропорційною системою, пройдуть партії, кандидати від яких сумарно наберуть >5%, додала голова виборчої комісії.

Також в день виборів на дільницях працюватимуть і правоохоронці, Служба безпеки, Національна поліції для забезпечення правопорядку.