Останні новини

Комунальні підприємства Сокаля звітували про свою готовність до зими

Про готовність комунальних підприємств Сокаля до опалювального сезону розглянули депутати Сокальської міської ради на першому пленарному засідання 25 сесії.

Попередньо вони заслухали керівника КП «Сокальтеплокомуненрго» Олега Юзефика щодо необхідності надання фінансової підтримки теплопостачальному підприємству. За його словами в першому півріччі вони спрацювали із прибутками, а вже у жовтні будуть збитковими. Проте ситуація повинна покращитись після того, як буде подано тепло і вони отримають кошти за свої послуги від бюджетних установ. Підприємство має єдиний борг у сумі 5 млн 430 тисяч гривень за природний газ.

На сьогодні «Сокальтеплокомненрго» отримало ліміти газу та розпочало опалювальний сезон, завдяки домовленості, що борг буде сплачено протягом кількох місяців, і що гарантом виступить орган місцевого самоврядування, додав керівник і попросив депутатів з розумінням віднестись до ситуації та виділити субвенцію з місцевого бюджету.

 

Що ж стосується готовності будинків до подачі тепла, жоден з тих, що користується послугами «Теплокомуненерго» повністю не готов до опалення. Про це свідчать акти, які «Сокальжитлокомунсервіс» подає на погодження теплопостачальній організації, наголосив Олег Юзефик.

Як доповів керівник КП «Сокальжитлокомунсервіс» Валерій Демідюк, підприємство буде готове до зими, але в межах своїх фінансових можливостей. Серед основних причин такої складної ситуації на підприємстві керівник називає і зношеність житлового фонду  і збиткові тарифи, які не покривають витрат. Водночас і населення все менше і менше може сплачувати комунальні послуги в повному обсязі.

В результаті розгляду комунальних питань депутати погодили виділення субвенції КП «Сокальтеплокмуненрго» в сумі 411 тисяч 435 гривень для проплати за природній газ. Інформацію керівників КП «Сокальтеплокомуненрго» та «Сокальжитлокомунсервіс» про готовність до опалювального сезону взяли до відома.