Останні новини

На Бендюзькому цвинтарі військовий капелан разом з бойовими побратимами молилися за мирний спочинок загиблих та за щасливе повернення тих, хто зараз перебуває на лінії вогню

У ці вихідні, нагадаємо, українці відзначили чотири свята. Передусім – Покрови Пресвятої Богородиці. За легендою у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з’явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою. Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. В цей день вшановували також українське козацтво. Кажуть, наші предки-воїни у важкі часи завжди зверталися до Марії, аби та захистила їх під своїм омофором. Окрім того, 14 жовтня вважають днем створення Української повстанської армії. Тому традиційно саме того дня вітають ветеранів визвольної української боротьби. А з 2014-го року в цей день вшановують і сучасних захисників України. Відтак, на старому клюсівському цвинтарі червоноградці вшанували віче-молебнем усіх тих, хто в різні часи відстоював та продовжує боронити українську землю.

Окрім того, ГО «Автомайдан Червоноград» влаштував автопробіг на честь Дня захисника України, який завершився на Бендюзькому цвинтарі перед могилами Героїв, які полягли в російсько-українській війні. Разом з військовим капеланом, настоятелем храму Пресвятої Богородиці Владичиці України Володимиром Ващуком та бойовими побратимами активісти молилися за мирний спочинок загиблих та за щасливе повернення тих, хто зараз на лінії вогню.