Останні новини

Жінок Сокальщини закликають проходити профілактичні обстеження на вияв раку

З 9 по 23 жовтня на Сокальщині проходить акція: «Дні профілактики та раннього виявлення патології шийки матки та молочної залози». Її мета привернути увагу жінок до профілактичних обстежень, адже виявлення патології на ранніх стадіях позитивно впливає на процес подальшого лікування та одужання. Адже на сьогодні рак молочної залози та шийки матки залишається надалі одним з найпоширеніших захворювань серед жіночого населення України. За даними департаменту охорони здоров’я ЛОДА, у Львівській області щороку діагностують майже 800 випадків захворювання на рак, й понад 330 жінок помирає. Незважаючи на невтішну статистику, лікарі переконують:  якщо вчасно звернутися до медиків, недугу можна подолати.

Традиційно декілька років поспіль на теренах Сокальщини проходять відповідні акції. Про це радіо «Сокаль» розповіла завідувач жіночою консультацією Сокальської ЦРЛ Оксаною Сидор, яка запрошує усіх жінок району прийти на гінекологічний прийом та огляд молочних залоз. Додамо, Сокальська ЦРЛ та всі її підрозділи, що у Великих мостах та Белзі, а також ФАПи забезпечені безкоштовними гінекологічними наборами для огляду в кабінеті гінеколога.

Окрім того, цього року акцію в області розпочали із огляду нової техніки, яку закупили для Львівського регіонального онкологічного центру в межах співпраці із Світовим банком та в рамках реалізації спільного субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних, протипухлинних технологій у Львівській області». Нагадаємо, що завдяки його впровадженню в Червонограді було відкрити скринінговий центр для діагностики передракових захворювань та раку і жінок. Медична установа обслуговує Кам’янко-Бузький, Радехівський, Сокальський райони та місто Червоноград.

Триватимуть Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок до 23 жовтня, відтак кожна жінка матиме змогу пройти безкоштовне обстеження, зокрема у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі, в Червоноградському скринінговому центрі.