Останні новини

Сокальський районний військовий комісаріат відправив на службу 9 призовників та 25 резирвістів поїхали на навчання в Рівненську область

Перша відправка призовників на військову службу проходила у середу, 11 жовтня на території Сокальського районного військового комісаріату за участю голів Сокальської РДА та РР, керівного складу військомату, духовенства, а також батьків, дружин, рідних та місцевих ЗМІ.

Як зазначив військовий комісар Микола Лисак: «Сьогодні ми відправляємо служити перших 9 призовників. Вони направляються у навчальні центри, де проходитимуть фахову підготовку. Вже після цього – у військові частини, де безпосередньо проходять військову службу». Також він наголосив, що призовники, які йдуть на строкову служба, не направляються у зону проведення антитерористичної операції. Лише після проходження служби, строковики можуть підписати контракт із ЗСУ. На осінню службу призивалися юнаки у віці від 20 до 27 років. Водночас, ті, кому виповнилося 18-19 років також можуть вступити до армії, однак на добровільній основі. Тривалість служби становить 18 місяців – для тих, хто не має диплома про вищу освіту та 12 місяців – для призовників, які встигли отримати диплом спеціаліста або магістра – зазначив, військовий комісар Сокальського районного військового комісаріату Микола Лисак, який привітав призовників та резервістів, а також 4-х рядових запасу, 3-х солдат запасу, 4 старших солдатів запасу, 2-х сержантів та по одному старших сержанта і прапорщика запасу, загалом 15 резервістів було нагороджено відзнаками Президента України за участь в антитерористичній операції. 

Звертаючись до присутніх з вітальними словами голова Сокальської РДА Роман Токай, зокрема сказав: “Що відродження урочистих проводів призовників на військову службу є засвідченням поваги громади до військовослужбовців, адже там гартується дух нації, воля та  мужність. У ці тривожні та нелегкі часи нашій Батьківщині потрібен надійний захист, тому бути захисником своєї землі, народу, миру, сім’ї – завжди почесно, гідно і благородно”. Водночас, голова Сокальської районної ради Микола Пасько побажав хлопцям перш за все здоров’я та привітав з прийдешнім святом Покрова Пресвятої Богородиці та Днем Захистника України.

Нагадаємо, з 1999 року свято Покрови в Україні відзначається також, як День українського козацтва, адже саме на Покрову у 1942 році було утворено Українську повстанську армію, тому 14 жовтня святкується, як і день УПА, а з 2014 року указом Президента України на свято Покрови призначено і День захисника України.

Далі, слово було передане священнослужителям, які благословили резервістів району та призовників строкової військової служби. З молитвою до присутніх звернулися настоятель церкви Вознесіння Господнього отець Володимир Жарський та священник зі Соснівки з храму Спасо-Преображення, Української автокефальної православної церкви, Сокальський декан, митрофорний протоіерей отець Миколай Винар.

Військовий комісар Сокальського районного комісаріату Микола Лисак розповів, що 11 жовтня було відправлено 9 призовників та 25 резервістів, а ще він побажав новобранцям бути завжди готовими стати на захист Вітчизни, міцного здоров’я, успіхів у майбутній службі, справжньої армійської дружби, добросовісного виконання свого обов’язку, а резервістам побажав гідного проходження зборів та щасливого повернення додому.

Зазначимо, серед резирвістів ми зустріли міського голову Сокаля Вадима Кондратюка (рядового запасу), який розповів, що він їздить на такі навчання не вперше, тим часом до 9 листопада виконуватиме обов’язки мера міста буде його перший заступник Сергій Марчук.

Підходимо і до новоспечених призовників Віктора та Романа, цікавимося емоціями у їх батьків та родини, для яких ця подія водночас урочиста і хвилююча. Для призовників – це початок нового етапу в житті, а для батьків – це гордість за своїх синів, яким сьогодні Батьківщина довіряє найдорожче – берегти мир і спокій рідної землі. Радіо «Сокаль» порозмовляли і з декількома резервістами оперативного резерву, яких за попередньою інформацією відправили до Рівненської області на місце дислокації 24 механізованої бригади.

Зазначимо, з 11 жовтня по 9 листопада на полігоні Рівненської області проходитимуть учбові збори. Загалом було відправлено, як ми вже зазначали 25 військовозобов’язаних. За планом зборів резервісти протягом перших два тижні пройдуть індивідуальну підготовку у навчальних центрах згідно військово-облікової спеціальності, а на другому етапі пройдуть бойове злагодження в складі підрозділів та бригади в цілому.

Нагадаємо, в період часу з 1 жовтня і до 1 грудня на Сокальщині триватиме осінній призов громадян на строкову військову службу. Діє він на підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу». Призову підлягають громадяни 1999-1990 р.н., яким до дня відправки до війська виповниться 20 років, а також старших осіб, які не досягли 27-річного віку.

Військовий комісар наголошує, що ті хлопці, які ухиляються від призову і не з’явилися за викликом до військомату нестимуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

Відео: https://youtu.be/VOsj2FnyYeU