Останні новини

Оргкомітет обговорив проведення заходів з відзначення 75 річниці створення Української Повстанської Армії та Дня Захистника України

 4 жовтня в РДА відбулося засідання оргкомітету з підготовки та проведення заходів з відзначення 75-ї річниці створення Української Повстанської Армії та Дня Захистника України. Його провела перший заступник голови РДА Ірина Задолинна.

В ході наради святкування було вирішено розпочати молебнем за Україну в церквах міста та району. В Народному домі Сокаля проовести урочисту сесію районної ради, гала-концерт переможців районного етапу дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», тематичні виставки тощо.

В населених пунктах Сокальщини проходитимуть урочисті академії за участю представників влади, політичних партій, громадських і релігійних організацій; в навчальних закладах району відбудуться уроки історії УПА, зустрічі з учасниками АТО з метою патріотичного виховання школярів та молоді; в бібліотеках району – експозиції та документальні виставки.

Нагадаємо, рішенням обласної ради на Львівщині було проголошено «Роком УПА», а від 25 вересня прийняте рішення про відзначення 75 річниці створення УПА та Дня Захистника України, з метою забеспечення належної організації та проведення заходів з нагоди двох дат, вшанування бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню українському народові та зважаючи на історичне значення діяльності української повстанської армії у боротьбі за Незалежність України.

Окрім того, за словами директора історико-краєзнавчого музею «Сокальщина» Василя Волошина у неділю, 8 жовтня о 12 годині у них відбудеться відкриття виставки, присвяченої 75-річниці створення УПА.

Будуть представлені фотодокументи, які пов’язані з боротьбою проти двох окупацій: німецької та радянської. Експозиції складаються з 5 розділів: передумови створення УПА, бойові дії, політичні репресії, дисидентський рух на Сокальщині, боротьба української міграції за визволення України.

Відвідувачі виставки також зможуть переглянути кінофільм «Жива-2016» відзнятий за реальними подіями. Як зазначає директор історико-краєзнавчого музею «Сокальщина» виставка діятиме протягом 2-х місяців. Групові відвідування за домовленістю: 066-849-50-20.

Нагадаємо, музей працюватиме у вівторок, середу та п’ятницю з 11 до 17 години.