Останні новини

З початку року Сокальським відділом Червоноградської місцевої прокуратури вживались організаційно-практичні заходи щодо покращення прокурорської діяльності, реального усунення порушень законів, забезпечення правопорядку, протидії та профілактики злочинів тощо

З початку року Сокальським відділом Червоноградської місцевої прокуратури вживались організаційно-практичні заходи щодо покращення прокурорської діяльності, реального усунення порушень законів, забезпечення правопорядку, протидії та профілактики злочинів, тощо.

Зокрема, як йдеться у доповіді керівника прокуратури Ярослава Гарасимчука ними забезпечено реалізацію принципу публічності та прозорості їх діяльності. З цією метою здійснено більше 30 виступів та публікацій в місцевих електронних та друкованих засобах масової інформації, а також налагоджено тісну співпрацю з громадськістю. Зазначив в ході останнього засідання сесії Сокальської РР керівник Червоноградської місцевої прокуратури Ярослав Гарасимчук.

За його словами найбільшу питому вагу у структурі злочинності за І-ше півріччя склали злочини невеликої тяжкості, а це 180, з яких майже 100 кримінальних правопорушень це легкі тілесні ушкодження та побої. Водночас, як зазначає прокурор не встановлено у цьому році випадків скоєння вбивств, тяжких тілесних ушкоджень, які спричинили смерть особи, також не фіксувалися розбої та злочини, пов’язані з посяганням на статеву недоторканість особи. За словами Ярослава Гарасимчука також вдалося стабілізувати криміногенну ситуацію в районі, як наслідок – зменшилась кількість зареєстрованих злочинів на 227, або на 29%; зменшилась кількість крадіжок 185 проти 245 та шахрайств з 39 до 8-ми. При цьому впродовж 6 місяців поточного року залишок нерозкритих кримінальних проваджень майже не змінився та становить 829 проти 833 кримінальних проваджень.

За словами прокурора суттєво змінився в регіоні і рівень злочинності серед неповнолітніх, покращився стан розкриття кримінальних правопорушень за остаточними результатами досудового розслідування, при цьому досягнуто показника вище середнього по області. За цей період прийнято остаточні процесуальні рішення у 610 кримінальних провадженнях. До суду було скеровано 81 з обвинувальними актами, з яких 10 з угодою про примирення між потерпілим та підозрюваним та 6 з угодою про визнання винуватості.

Водночас, Ярослав Гарасимчук зазначив, що у 2017 році до суду скерували 15 кримінальних проваджень щодо вчинення тяжких злочинів, 31-е щодо злочинів середньої тяжкості. Ними було взято більше сотні участей в суді в порядку кримінального, та понад 30 – в порядку цивільного судочинства.

Крім того, скеровано на адресу керівництва Сокальського ВП та ГУ НП у Львівській області більше 20 листів про усунення порушень законодавства під час здійснення досудового розслідування в найбільш актуальних та резонансних провадженнях. Також місцевою прокуратурою продовжується приділятись особлива увага щодо виявлення та запобігання адміністративним корупційним правопорушенням.

За словами прокурора Червоноградської місцевої прокуратури впродовж року районним судом розглянуто 2 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією та притягнуто до адмінвідповідальності депутатів Поторицької та Княжівської сільських рад. При цьому, з метою усунення наслідків прокуратурою також подано 6 позовних заяв до Острівської та 1 позов до Княжівської сільських рад про скасування прийнятих рішень. Наразі, 2 позови ще судами задоволені в повному обсязі, а 5 ще перебувають на розгляді в Сокальському районному суді.

Зазначив, Ярослав Гарасимчук і те, що впродовж І півріччя ними проведено комплексні перевірки Сокальської виправної колонії №47 та ізолятора тимчасового тримання Сокальського відділення поліції. Реагуючи на виявлені порушення, що обмежують конституційні права громадян, внесено 12 документів прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнули 1 службову особу.

Сокальським відділом місцевої прокуратури був пред’явлений позов у сфері захисту комунальної власності до господарського суду області в інтересах Сокальської РР про стягнення заборгованості з ТзОВ «Скорпіон» по сплаті концесійних платежів в сумі понад 1 млн грн та розірвання концесійного договору. Відтак, актом приймання-передачі від травня цього року територіальній громаді повернуто цілісний майновий комплекс кінотеатру та гаражів.

Як додає прокурор станом на сьогодні у провадженні судів перебуває 5 позовів на загальну суму більш, як пів мільйона гривень – йдеться у доповіді керівника прокуратури Ярослава Гарасимчука, яку він надав на останнє засідання сесії Сокальської РР.