Останні новини

будівництво шахти №10 у Нововолинську знову немає грошей

Уряд не запланував на 2018 рік кошти на добудову шахти №10 у Нововолинську. Про це йшлося під час оперативної наради у Волинській ОДА. Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик розповів про засідання колегії Міненергетики та вугільної промисловості, де обговорювали вугільну галузь Волині. Її підсумки невтішні: немає конкретних строків закінчення будівництва шахти №10 у Нововолинську. Наразі не виділено коштів на розвиток вугільної галузі, що, у свою чергу, боляче відбивається на 3,5 тисячі шахтарів Нововолинська, яким заборгували зарплату за півтора місяця, а видобуток вугілля знизився на 57 тисяч тонн.

На колегії обговорили також реорганізацію ДП «Волиньвугілля». Планується створити територіальне управління, де гендиректор та його заступники будуть іще й керівниками шахт. В підсумку, у Волинській ОДА пропозиції щодо майбутнього шахти №10 виклали у листі до Володимира Гройсмана із проханням виділити гроші на будівництво шахти №10, або ж працювати над залучення інвестора.

Яке ж майбутнє волинських шахтарів у державному фінансуванні гірничих підприємств вкотре поцікавився депутат Верховної Ради Ігор Гузь у Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана минулого тижня в ході засідання парламенту, під час години запитань до уряду.

У свою чергу Володимир Гройсман відповів, що є підготовлена та затверджена урядом стратегія розвитку вугільної галузі країни, однак, потрібно у стінах парламенту обговорити аби визначити пріоритет та скільки коштів потрібно для її втілення.

До слова, торік була таж сама ситуація, коли у держбюджеті-2017 мали передбачити на фінансування шахти №10 «Нововолинська» лише 25 мільйонів гривень. І після десятки виступів нардепа  від шахтарського міста та звернень, все ж таки заклали фінансування на суму в 150 мільйонів. Позиція волинського обранця і сьогодні однозначна і проста – єдину шахту в Україні, яка будується, потрібно добудувати, відтак –  державі українське вугілля, гірникам – роботу та гідну зарплату.