Останні новини

Двоє дітей-сиріт з Сокальщини отримали ключі від власного житла

Двоє дітей сиріт з Сокальського району, які є рідними між собою, Артур Дребот та Зоряна Дребот, отримали ключі від власного житла. Урочиста церемонія пройшла в селі Себечів Муровансьої сільської ради, де і був придбаний будинок. На заході були присутні представники влади Львівської області, Сокальського району, священники, громада та самі господарі свята. Право урочисто перерізати стрічку та вручити ключі  дітям було надано депутату ЛОР, голові бюджетної комісії Олегу Домчаку, начальнику служби у справах дітей ЛОДА Володимиру Лису, головам СРДА Роману Токаю та районної ради Миколі Паську. Вони вручили винуватцям свята символічні подарунки: хліб та оберіг з писанками. Також запрошені гості привітали молодь з такою вагомою подією у їхньому житті та побажали, аби у новому житлі  у госпадарів все складалося якнайкраще, Бог давав міцне здоров’я, щастя та добробут.

Зазначимо, що будинок в селі Себечів було придбано завдяки реалізації двох програм районної та обласної «Забезпечення житлом дітей-сиріт т дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа». Обласна програма –  є однією з пріоритетних серед інших  програм соціального спрямування. Для її реалізації у 2017 році передбачено 6 млн 700 тис грн. з обласного бюджету. За ці кошти цьогоріч планується придбати житло для  більше ніж 50 дітей-сиріт  та дітей позбавлених батьківського піклування.  Для цих потреб залучаються також кошти як місцевих бюджетів, так і позабюджетні кошти. Загалом за останні два роки в області  документи на власне помешкання отримали більше 100 дітей. Тому Львівщина зберігає перші позиції з придбання житла тим, хто опинився в складних життєвих обставинах, що дозволяє їм жити повноцінним життям, навчатися, працювати вести господарство.

Прийомна сімя Магдалини та Йосипа Чави функціонує з 2006 року. В родині виховувалось 4 дітей. Це Зоряна Дребот 2000 року народження та Андрій Логінський 2005 року народження. Інші двоє дітей 20 – річний Артур Дребот та 22-річна Анжела Дребот вже виведені із прийомної сімї і зв’язку із досягненням повноліття. Анжела вже одружилась і подарувала своїм прийомним батькам двох гарних онуків. Як було зазначено в ході урочистостей, прийомні батьки створили всі умови, щоб діти почували себе як в справжній родині і створили усі умови для їх розвитку.

Додамо, що для придбання даного будинку було виділено спів фінансування з районного та обласного бюджетів. Також до кінця цього року власне житло повинні отримати ще  4 дітей-сиріт Сокальського району.