Останні новини

В третю неділю вересня своє професійне свято відзначали працівники ДЛГП «Галсільліс»

У ці вихідні своє професійне свято відзначили працівники дочірнього лісогосподарського підприємства «Галсільліс», які сумлінно та наполегливо вирощують та оберігають зелені насадження.

Під їхньою опікою два лісництва Сокальське та Реклинецьке. Перше налічує понад три тисячі гектарів. Його територія складається з 11 обходів від Волині до села Сілець. Друге займає понад 4 тисячі гектарів і налічує 9 обходів. Його лісові масиви межують з Кам’янко-Бузьким та Жовківським районами.

Підприємство очолює Микола Дем’янович, який в лісовому господарстві більше 20 років, а обіймає посаду директора більше 15-ти.

В інтерв’ю радіо «Сокаль» Микола Дем’янович коротко розповів про показники, які динамічно тримаються на сто та більше відсотках, розповів і про проблеми з якими підприємству доводиться стикатися, а ще додав, не все так погано, адже цьогоріч вони змогли закупити нове обладнання.

За майже 40 років підприємство пережило різні періоди: були і злети, і падіння, бо у лісовій галузі все залежить від стабільності в державі. На Сході країни третій рік триває неоголошена війна. Громадяни менше будують будинки чи роблять реконструкції старих помешкань.

Відтак, попит на деревину дещо впав, а це в якійсь мірі відбилося і на економічному стані підприємства, а ще як стверджує директор ДЛГП «Галсільліс» Микола Дем’янович недосконале законодавство у лісовому господарстві.

Також радіо «Сокаль» поцікавилося у головного лісничого підприємства Андрія Микитюка про самовільні вирубки дерев, які неодноразово спостерігалися на території Сокальського району, а ще дізнавалися чи були зафіксовані грубі порушення під час комплексної перевірки, яка проходила на підприємстві.

Нагадаємо, Сокальське дочірне лісогосподарське підприємство організоване, як міжгосподарський лісгосп в 1978 році на основі рішення рад уповноважених колгоспів, протокол №12 від 23 грудня 1979 року з ціллю поліпшення ведення лісового господарства і раціонального використання лісових ресурсів району.

Тоді лісгосп входив в асоціацію «Універсал» та був організований на базі лісів 25 колгоспів і лісів Сокальської міськради. В подальшому, а саме у вересні 2000 року наказом №1 лісогосподарського підприємства «Галсільліс» міжгосподарський лісгосп був реорганізований в дочірнє підприємство.

Перше лісовпорядкування лісів, як лісгоспу було проведене у 1980 році.

Зазначимо, своє професійне свято День працівника лісу щорічно відзначається у третю неділю вересня.