Останні новини

Народні депутати звернули до Прем’єр-міністра України щодо проблем вугільної галузі

Народними депутатами України Михайлом Бондарем, Артуром Мартовицьким, Олексієм Рябчиним та Юлієм Іоффе – членами Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки направлено звернення до Прем’єр – міністра України Володимира Гройсмана  щодо необхідності подолання кризового стану державних вугільних підприємств та розв’язання соціально-економічних проблем вугільної промисловості України.

У документі йдеться, що на теперішній час вугільна промисловість України опинилася в ситуації коли подальше зволікання із вирішенням проблем галузі призведе до вкрай негативних економічних та соціальних наслідків. Дефіцит власних коштів вугледобувних підприємств та не обґрунтоване суттєве зменшення державної підтримки галузі за всіма бюджетними програмами, починаючи з 2015 року і до цього часу, призвело до зриву виконання завдань із підготовки запасів та ведення очисних вибоїв, проведення гірничих виробок, зростання заборгованості та неможливості виплачувати в повному обсязі поточну заробітну плату, а також поглиблення соціальної напруги та протестних настроїв у шахтарських колективах і вугледобувних регіонах.

Працівники не забезпечуються засобами індивідуального та колективного захисту, що загрожує збільшенням виробничого травматизму, а також зупинкою робіт через заборону доступу людей з шахти.Крім того, так і не вирішується питання відновлення списків виробництв, робіт, професій, посад – показників, зайнятість в яких дає право на пільгову пенсію за віком, які не обґрунтовано були скасовані для частини працівників галузі постановою Кабінету Міністрів України.

Оскільки, передбачений обсяг видатків за бюджетною програмою «Державна підтримка вугледобувних підприємств на часткове покриття витрат із собівартості готової товарної вугільної продукції» у сумі 1 429,0 млн. грн вже використано, потребується внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» щодо збільшення бюджетних видатків за зазначеною програмою на 888,4 млн. грн. Виділення коштів дозволить вийти на рівень забезпечення виплати заробітної плати працівникам вугільної промисловості до кінця поточного року.

Враховуючи, наведене та критичність фінансово – економічного стану підприємств вугільної промисловості, а також гостру соціальну напругу у вугільних регіонах, просимо невідкладно провести під Вашим головуванням зустріч за участю керівників відповідних урядових установ, голів обласних державних адміністрацій та керівників всеукраїнських вугільних профспілок з метою пошуку шляхів подолання нагальних виробничих та соціально – економічних проблем вугільної галузі для забезпечення енергетичної безпеки Держави.