Останні новини

В Сокальському районному центрі зайнятості відбувся семінар «Легальна зайнятость»

З метою підбору кандидатів у патронатні вихователі, 12 вересня в приміщенні Сокальського районного центру зайнятості відбувся семінар «Легальна зайнятость», організований для безробітних, котрі мають педагогічну освіту, досвід роботи в освітянських та соціальних закладах з питань підбору патронатних вихователів.

В ході семінару було надано роз’яснення, щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», Постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», розповсюджено роздатковий матеріал для зацікавлених у створенні сімей патронатних вихователів осіб.

Присутній на заході директор Сокальського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олександр Міщук розповів про сімейне патронатне виховання дітей, хто може стати патронатним вихователем та про  вимоги до кандидатів у патронатні вихователі.  Наголошуючи на актуальність сімейного патронату, Олександр Міщук приділив особливу увагу тому, що дасть це дитині, її біологічним батькам та Україні загалом.

На закінчення присутні мали можливість переглянути відеофільми про тих патронатних вихователів, які не побоялися труднощів та взяли під тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах та потребують захисту

Патронат над дитиною – тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Дана форма влаштування дитини дає можливість не відривати її від місця походження та дозволяє спілкуватися з біологічними батьками, з якими фахівці працюють на подолання складних життєвих обставин і повернення дітей у родину. Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та соціально-психологічної реабілітації дитини у своїй сім’ї. Обов’язковою умовою є наявність у патронатного вихователя добровільного помічника із числа членів сім’ї.
На утримання влаштованої під патронат дитини нараховується соціальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів на місяць для дитини відповідного віку.

Якщо Ви виявили бажання стати патронатним вихователем, звертайтеся до Сокальського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Адреса м.Сокаль, вул. Шептицького 61/2, тел. (03257) 73009; (моб.) 0982751153.