Останні новини

В Сокалі відбувся круглий стіл присвячений екологічній тематиці

11 вересня в Сокалі відбувся круглий стіл присвячений екологічній тематиці і зокрема стану річки Західний Буг. Його учасниками були міський голова Сокаля Вадим Кондратюк, керівник та головний інженер КП «Сокальводоканал» Ігор Лащук і Степан Лагода, депутат Сокальської міської ради Юрій Рижок, заступник голови ГО «Майстерня мрій» Мар’яна Климців, співробітники Західного центру Українського відділення «Міжнародного центру наукової культури – Всесвітня лабораторія», які в співпраці із шведською неурядовою організацією ССВ  (Коаліція Чиста Балтика), опікуються екологією Балтійського моря,  жителі Сокаля, будинки яких розташовані над річкою Західний Буг.

Основною темою зустрічі стало обговорення проблеми – як зберегти річку Західний Буг, очистити її воду і як мешканці Сокальського району можуть включитись у процес покращення стану вод річки. Основний акцент учасники круглого столу робили саме на участі кожного мешканця у вирішення даної проблеми. Завдання держави – це вирішення питання очисних споруд Львова, Червонограда, Сокаля, але і мешканці можуть також зробити свій вклад у очищення річки. Зокрема, як це зробив мешканець Сокаля Владислав Сич. На своєму подвір’ї він встановив сухий туалет, який зробив із підручних засобів і готовий надати консультації всім бажаючим встановити таку споруду.

Паралельно  в ході засідання йшлось і про центральний парк Сокаля, який розташований вздовж річки Західний Буг і про проблему громадських туалетів, яких фактично в місті не існує.

На завершення круглого столу присутні домовили вже про наступну зустріч, теж на аналогічну тему. Її проведення заплановане на 13 жовтня.