Останні новини

Депутати Червонограда прийняли звернення щодо катастрофічної ситуації у ДП «Львіввугілля» в зв’язку з кадровим забезпеченням виробничих процесів

7 вересня на засіданні 22 сесії Червоноградської міської ради сьомого скликання народні обранці прийняли звернення щодо катастрофічної ситуації у державному підприємстві «Львіввугілля» в зв’язку з кадровим забезпеченням виробничих процесів, яке адресували Президенту України, Прем’єр-мiнiстру, Головi Верховної Ради України та їх головам фракцiй, груп та комiтетiв, Мiнiстру енергетики та вугiльної промисловостi, головам Львiвської ОДА та профспiлки працiвникiв вугiльної промисловостi та головi НПГУ міста Києва.

У Зверненні йдеться що Протягом цього року з підприємств державного підприємства  «Львіввугілля» розрахувалося майже тисяча висококваліфікованих працівників, а проблема кадрового забезпечення виробничих процесів працівниками основних професій набуває катастрофічного характеру. Якщо така тенденція буде продовжуватись і надалі, то вже на початку наступного року буде неможливо виконувати заплановані показники по вуглевидобутку.

Основна причина такої плинності кадрів – низький рівень заробітної плати шахтарів. В умовах, коли рівень інфляційних процесів в країні, починаючи з 2014 року, сягнув 80%, а також шаленого росту рівня споживчих цін та плати за комунальні послуги, середня заробітна плата по ДП «Львіввугілля» за останні 3 роки зросла всього на 16%, пояснювати шахтарям про те, що Закон України «Про престижність шахтарської праці» є діючим, практично не можливо. Єдиний дієвий спосіб зупинити цей негативний процес – це суттєве підняття рівня заробітної плати.

Профспілками було прийняте рішення про вжиття заходів щодо зростання заробітної плати шахтарям у 2017 році на 40 %. На превеликий жаль, дане рішення не виконується. Що стосується 2018 року то перспектива вирішення даного питання ще більш складніша. А на 2018-2020 роки не передбачається взагалі видатків бюджету за наступними бюджетними програмами, які до речі фінансуються у 2017 році. Звернення доволі велике чітко розписане.

В підсумку вони акцентують увагу на тому, щоб в подальшому недопустити некерованих акцiй протесту, звертаються з проханням посприяти: 1. Терміново вирішити питання з вжиття заходів щодо зростання заробітної плати шахтарям у 2017 році на 40 %. 2. При  перегляді  Закону України “Про державний бюджет на 2017 рiк”, передбачити кошти за бюджетною програмою «Державна пiдтримка вуглевидобувних пiдприємств на часткове покриття витрат iз собiвартостi готової товарної вугiльної продукцiї» у сумі 1 млрд 243 млн 200 тис грн. 3. При розгляді Проекту Закону України «Про державний Бюджет на 2018 рік» передбачити  кошти на обсяги фiнансування за бюджетною програмою «Державна пiдтримка вуглевидобувних пiдприємств на часткове покриття витрат iз собiвартостi готової товарної вугiльної продукцiї» у сумі 3 млрд грн. Та 4-те видiленню коштів для погашення  Державним пiдприємством «Львiввугiлля» боргiв перед комунальними пiдприємствами мiста Червоноград – йдеться у зверненні щодо катастрофічної ситуації у державному підприємстві «Львіввугілля» в зв’язку з кадровим забезпеченням виробничих процесів.