Останні новини

Сокальщина відзначила 26 річницю Незалежності України

У четвер, 24 серпня Сокальщина урочисто відзначила 26 річницю Незалежності України. Свято традиційно розпочалось Богослужіннями в церквах району. У Катедральному соборі св. Апостолів Петра і Павла глава Сокальсько-Жовківської єпархії владика Михаїл Колтун відслужив архиєрейську Службу Божу. Біля стели пам`яті Героїв Небесної сотні також була відслужена панахида.

Відтак в Сокалі о 17 годині пройшло святкове віче. На заході були присутні духовенство, представники влади, керівники різних установ та організації, військові та громада міста. Після виконання гімну України до слова запросили священнослужителів. Вони вітали громаду із свято, зичили здоров’я та головне миру українській землі, дякували військовим за наше спокійне життя.

24 серпня було підписано Верховною Радою Акт проголошення незалежності України». Саме цей день прийнято вважати початком формування сучасної української держави. Але історія розповідає про довгий та тернистий шлях, який довелося пройти нашому народу до моменту його незалежності. І через 26 років ми далі продовжуємо боротьбу за свою свободу і далі гинуть українські воїни за вільну Україну. Сокальщина вже втратила 15 своїх Героїв. В ході урочистого віче присутні згадали всіх поіменно і вшанували хвилиною мовчання.

Відтак до слова запросили представників влади. Грамотами СРДА та СРР за вагомий внесок у захисту державного суверенітету, високий професіоналізм та сумлінне виконання службових обов’язків були нагороджені Сергій Величко, Олександр Александров, Віталій Когут, Сергій Пухаль, Андрій Мандрик та Микола Лисак.

Окрім того, військовий комісар Микола Лисак від імені Президента України вручив відзнаки «За участь в антитерористичній операції» нашим землякам, які захищали нашу державу на сході України. Це старший солдат Володимир Коляда, рядові запасу Дмитро Мацелко і Василь Іванович, солдат запасу Богдан Дорош та молодший сержант запасу Тарас Смага.   Далі ведучі запросили покласти квіти до пам’ятників Є.Петрушевичу, Т.Шевченку, могил борцям за волю України, меморіальних дошок С.Бандері та В.Чорноволу, стіни пам”яті Героїв Небесної сотні та загиблим героям АТО.

Завершилось святкування концертом, який концерт, який підготували місцеві художні колективи,  гурти «Соколи» та «Галіція фолк бенд».