Останні новини

Двоє чоловіків Сокальського району у яких діагностували ботулізм, потребують сироватки

У Львівську інфекційну лікарню 21 серпня були направлені двоє чоловіків Сокальського району з діагнозом ботулізм. Це у коментарі підтвердила головний епідеміолог Львівської області Наталія Тімко.

«Чоловіки 1958 і 1959 року народження були госпіталізовані у Львівську інфекційну лікарню. Їм стало погано після того, як спожили м’ясні консерви домашнього приготування. Лікарі відправили лист у Міністерство охорони здоров’я України, в якому наголошують на потребу у сироватці від ботулізму, якої необхідно ввести хворим», – розповіла Наталія Тімко.

Як зазначають медики чоловіки зараз перебувають у реанімації, їхній стан важкий. Спочатку вони звернулися до районної лікарні, а згодом їх направили до Львова. За словами Наталії Тімко, хворим обов’язково потрібно вводити сироватку від ботулізму, щоб швидше токсин нейтралізувався в організмі і менше вражав органи і системи пацієнтів. Наразі медики роблять все, що в їхніх силах, для порятунку хворих.

В Україні цьогоріч захворіло вже понад 90 людей на ботулізм. Через відсутність сироватки – дев’ятеро пацієнтів померло. Водночас на Львівщині цього річ діагностували сім випадків ботулізму.

Нагадаємо, це гостра токсикоінфекція, що спричинена паличкою Clostridium botulinum і її токсином, яка міститься в неправильно приготованих консервах. Здебільшого це захворювання передається власне через їжу, зокрема, консерви домашнього приготування тощо.

У людей, які спожили продукти, заражені паличкою ботулізму, спершу виникає слабкість, головокружіння, головний біль, сухість в роті. Може бути нудота, блювота, випорожнення, температура тіла найчастіше не підвищена.

Протягом декількох годин або кількох діб з’являються симптоми ураження нервових центрів головного мозку: порушення зору, двоїння в очах, сітка перед очима, розширення зіниць, біль та труднощі при русі очних яблук. Пізніше виникає ураження дихального центру, в результаті чого може настати розлад дихання і смерть від задухи – зазначає головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко.