Останні новини

21 серпня на Сокальщині відкрили оновлені медичні установи

21 серпня на Сокальщині пройшли урочисте відкриття двох медичних установ: амбулаторії в селі Двірці та ФАПу в селі Муроване. В урочистостях з взяли участь запрошені гості: голови СРР та СРДА Микола Паська і Роман Токай, депутати Верховної ради Олег Мусій та обласної ради Сергій Касьян, головний лікар району Роман Швед, медичні працівники, духовенство та громади сіл. За українською традицією священики освятили оновлені приміщення, подякували керівництву району та сіл за сприяння у проведенні ремонтних робіт та побажали медикам, щоб люди до них приходили лише за порадами та консультаціями.

   

Відкриття відремонтованої амбулаторії в селі Двірці пройшло в рамках обласної програми мікропроектів. Внески громади становили 30 459 грн., 14 000 грн. виділив і місцевий бюджет. Також було надано спів фінансування з районного та обласного бюджетів –   153 281 грн та 100 000 грн відповідно. В результаті реалізації мікропроекту громада села Двірці отримала велику відремонтовану амбулаторію, в якій збільшено не лише приміщення, а й медичний штат.

     

Також цього ж дня, після урочистостей в Двірцях, запрошені гості взяли участь у відкритті відремонтованого ФАПу в селі Муроване. Тут медичну установу відремонтували в рамках проекту громади «Інноваційне енергозбереження», в межах проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ». Він фінансується Європейським Союзом та спів фінансується Програмою розвитку ООН, Сокальською райрадою, РДА, Мурованською сільської радою та громадою. Загальна вартість проекту –  475  735 гривень. Районна рада у 2016 році виділила 100 тисяч гривень, ЄС ПРООН – 190 035 грн., Мурованська сільська рада – 160 700 грн., громада «Мурованська перспектива» – 25 000 грн. За ці кошти було зроблено утеплення фасаду, влаштування підлоги з утепленням, заміна вікон та дверей і ремонт електросистеми. Також у 2017 році з районного бюджету було виділено 26 000 грн  для придбання меблів.