Останні новини

55% робіт з гасіння терикону поблизу Сільця завершені

55% робіт з гасіння терикону поблизу Сільця завершені, повідомив під час огляду породного відвалу директор департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА Михайло Мельник. За його словами, щоб запобігти надзвичайної ситуації на природному відвалі збагачувальної фабрики, із резервного фонду держбюджету виділили майже 12 млн гривень. Роботи розпочали на початку літа, за три місяці виконали половину запланованого. Техніку гасіння підрядники запозичили у Європи.

Загальна площа відвалу складає 65 га, на ньому розміщено близько 50 млн.м3 породи після збагачення вугілля, це найбільший терикон, що розташований на території області. До сьогодні на території терикону нанесений захисний шар інертного матеріалу на площі 22,5 тис м2 східного схилу. Також фахівці розпочали роботи з влаштування дренажного рову вздовж схилу, зараз вирито майже 80 метрів. Тривають роботи із заливки території антипірогеном. Залито ділянку протяжністю 520 метрів погонних, для чого використано  1560 мантипірогену, що становить 46% від потреби. Розпочалися роботи з торкретування, проведено укладку на площі 380 м2. Аби ліквідувати загоряння усередині схилу працює більше 10 одиниць техніки, завезено 41,3 тис м3 сировини для підготовки інертного матеріалу. Також впродовж тижня завезено 825 м3інертного матеріалу, що унеможливлює тління. Роботи, які проводить підрядна організація, контролюють в департаменті паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА, а також активісти та громади навколишніх сіл.

З тлінням на породному відвалі боротимуться до середини вересня. Згодом намагатимуться використати залишки від вугледобування. Левову частку порід на териконах займає аргіліт ‒ відходи збагачення вугілля. За кордоном цю породу використовують для замощення доріг, тож обласна влада шукатиме можливості експортувати аргіліту до інших країн.